fbpx

”Güler Boler’e yakışan karar”

”Güler Boler’e yakışan karar”
Yayınlanma tarihi : 03 Şubat 2014 9:02 - Güncellenme tarihi : 03 Eylül 2015 9:07

Belediye Meclisi üyeliğine seçildiği günden bu yana partisinin grup kararlarına uymayarak ayrı bir davranış gösteren Güler Boler, CHP’den istifa etti.

Boler’in AK Parti’den birinci sıra Belediye Meclis Üyesi adayı gösterileceği öne sürüldü.

CHP’liler istifayı, beklenen bir gelişme olarak nitelendirerek,  “Güler Boler , 2009 yerel seçimlerinden önce CHP’den ilçe başkanlığı görevinde bulunmuş ve belediye başkan adayı olmuştu.  Tunç Soyer başkan adayı gösterilince de partisinin nezaketi sonucunda meclis üyesi gösterildi. Ancak meclise seçildikten sonra ilk toplantılardan itibaren Tunç Soyer’e muhalif bir çizgi izledi. Şimdi de kendisine yakışan davranışı göstererek partiden istifa etti” dediler.
20140118_372002
Seferihisar CHP İlçe Başkanı İsmail Yetişkin

Güler Boler’in istifasının şaşırtıcı olmadığını öne süren CHP ilçe başkanı İsmail Yetişkin , henüz kendilerine gelen bir dilekçenin olmadığını belirterek  “Güler Boler’in partimizden istifa ederek AK Parti’den birinci sıradan veya kontenjandan meclis üyeliğine aday gösterileceği duyumlarımız var ama istifası henüz partimize ulaşmadı. Hayırlı olsun. Seferihisar halkı her konuda olduğu gibi bu konuda da  en doğru değerlendirmeyi yapacak ve iradesini sandıkta gösterecektir” dedi.

Güler Boler son aylarda belediye meclisi toplantılarına katılmamıştı

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)