fbpx

Gün: “Mevzuat sorunu var”

Seferihisar Kent Konseyi Başkanı Ekrem Gün, iptal edilen 11. Genel Kurul çalışmalarının başladığını duyurdu.  
Gün: “Mevzuat sorunu var”
Yayınlanma tarihi : 14 Temmuz 2021 10:01 - Güncellenme tarihi : 06 Temmuz 2022 9:05

YENİ HABER – 28 Haziran 2019’da yapılan Seferihisar Kent Konseyi 11. Genel Kurulu, İzmir 2. İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi. Konsey Başkanı Ekrem Gün, iptal edilen genel kurul sonrası yaşanan tartışmalara açıklık getirdi.

Gün, gazetemize yaptığı açıklamada kent konseyleri mevzuatında yer alan belirsizlikler nedeni ile 11. Genel Kurulun iptal edildiğini ve bunun Ankara ve Buca Kent Konseyleri gibi birçok konseyde yaşandığına dikkat çekti.

“SORUN YÖNETMELİK”

Sorunun yönetmelikle ilgili olduğunu savunan Gün şöyle konuştu; “Aslında ortada bir çatışma yok. Mahkemeler de kent konseyi davalarında bocalıyor. Çünkü mevzuatın ucu çok yuvarlak. Dolayısıyla böyle kazalar oluyor. Bu Türkiye’deki kent konseylerinin en büyük sorunu. Yönetmelikle ilgili sıkıntıları en aza indirmek için iç tüzükler yapmak için tartışmalar ataşehir escort yapıyoruz.”

“ADAY OLMAYACAK”

Çağrı listesi iddialarına da değinen Gün, “En önemli hatalardan biri; çağrı listesi olarak sunduğumuz olayı üye listesi gibi kabul ettiler. Bu da büyük bir hata.” ifadelerini kullandı.

Gün, son olarak yeni genel kurul çalışmalarının başladığını ve aday olmayacağını da duyurdu.

 

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)