Seferihisar Emlak

2019 yerel seçimlerinde 8. sıradan meclis üyesi adayı olarak belediye meclisine giren Halim Temese, bir yılı Yeni Haber Gazetesi’ne değerlendirdi.

Tüm örgütün vargücüyle iktidar için çalıştığını ifade eden Temese, “Başkanımız, meclis üyelerimiz, parti meclisimizle iktidara yürüyoruz” dedi.

Meclis Üyesi Halim Temese, “Birinci yılın tüm zorluklara rağmen yapılamaz denilenlerin yapıldığı bir yıl olarak tarihe geçti. Başkanımız İsmail Yetişkin önderliğinde Halk Market, Ürkmez Hizmet Noktası gibi hizmetlerle halka dokunduk. Daha bir yılımızı doldurduk. Nazım Hikmet’in dediği gibi, ‘En güzel günlerimiz henüz yaşamadıklarımız’… Sokağın nabzını iyi bilen halkçı bir başkanımız var. Bazen Ürkmez’in arka sokaklarından çıkıyor, bazen Turabiye’nin arka sokaklarında kendisiyle karşılaşıyoruz” dedi.

Seferihisar Belediyesi’nin sosyal belediyeciliğin, halkçı belediyeciliğin en iyi örneklerinden biri olduğunu ifade eden Temese, “İktidarın tüm engellemelerine rağmen başarı hikayesi büyüyerek devam edecek” dedi.

Seferihisar Belediyesi’nde yolunda gitmeyen, hiçbirşey yok mu sorusunu açık yüreklilikle cevap veren Temese şunları söyledi: “Hata yoksa zaten hiçbirşey yapılmamış demektir. Seferihisar Belediyesi bürokratıyla, meclis üyeleriyle büyük bir makine. Tabii ki makine işlerken hatalar olacak. Ancak herkesin vargücüyle iyiye gitmek için çalıştığını görmek memnun edici. Daha yolun başındayız. Güzel günler göreceğiz”.