Seferihisar Emlak

Cumhur İttifakı Adayı Hamit Nişancı Ulamış’tan seslendi. Mitinge AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın, MHP İlçe Başkanı Ahmet Şeremet, meclis üyesi adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Nişancı, “Sevinci, kederi birlikte yaşayalım. Birbirimizin omuzuna yaslanmasını öğrenelim. Son günlere geldikçe stres artar. Seçim bittiğinde birbirimizin yüzüne bakamayacağımız şeyler söylemeyelim. Miting alanlarına hırsla çıkmayalım” dedi.

Nişancı şunları söyledi: Kapatılamaz denilen Ulamış deresinin üstünü kapatacağız. Köy statüsünden mahalle statüsüne geçeli 10 yıl oldu, dere problemi çözülmedi. Sizin koltuk kavganızın bedelini Ulamış halkı ödemek zorunda değil.

40bin nüfuslu ilçeyi birbirine düşüren, bütçeyi delik deşik edenlere İzmir koltuğu teslim etmeyecek. İzmir’de çok değişik sonuçlara hazır olun.

Otopark ve trafik problemini çözmek ilk işimiz. Yatılı bölge okulunun karşısındaki alana tam teşekküllü devlet hastanesi sözünü bugün bakan beyden de aldım. Ulamışlı kardeşlerime de iş alanı açılacak. Sitelerden ring servisi hizmeti vereceğiz.

10 yıldır buraya uğramayanlar, iyi gününüzde kötü gününüzde yanınızda olmayanlar 10 yıl sonra buraya geldiler. Büyükşehir’e iş sözü veriyorlar. 10 yıldır neredeydiniz? Belediyeye o kadar kişi alınırken neredeydiniz?

Şimdi de belediyede çalışan kardeşlerimi baskıyla tehditle mitinge taşıyorlar. Şu meydana sizi getiren sebep, gönül rızasıyla, memleket aşkıyla olması lazım.

Bugün sosyal medyada dolaşan bordroyu görmüşsünüzdür. 19.5 milyar maaş alan müdür var. Aramızda mimar, mühendis olan avukatlar var. Boşuna mı çalıştınız. 30 gün çalışmışlar, 26 gün mesai yazmışlar. 19.5 milyar maaş olur mu?

İşini yapan emekçi kardeşlerimle işimiz yok. İşimiz 25binlira danışman faturaları kesenlerle. İşimiz çok kolay, bu giderleri tıkayınca belediye zaten kendi kendine yetecek.

Şeffaf olacağız, adaletli olacağız. Bu artık parti meselesi değil. Belediye saltanat kayığı olmuş.

Bizi birleştiren parklar yok. Sosyal kaynaşmaların olduğu… Turnuvalarımız vardı eskiden. Ulamış’ın kulübünü ayağa kaldıracağız. Sosyal kaynaşmaların olduğu ortak yaşam alanları inşa edeceğiz.

Güzel işleri alkışlamayı da bilmeliyiz. Ulamış Tiyatrosu alkışlanacak iştir. Biz bu işi devlet tiyatrolarıyla birleştirerek geliştireceğiz.

Yapacağımız Atatürk Kongre Merkezi sanatçı kardeşlerime açık olacak.

Polemiğe girmiyorum. Sadece geçtiğimiz günlerde rakip aday arkadaşımızın bu meydan konuştuğu tek bir şeye cevap vereceğim çünkü çok üzüldüm. İçimi acıttı çünkü. Hasbelkader birkaç iş makinam var, neymiş yoldan yolumu bulmuşum. Hamit Nişancı’yı devlet ihalelerinde bulamazsın. Hamit Nişancı’nın iş makinaları siz battaniyenin altında uyurken, Ulamış’ta selden insan kurtarıyordu.

Anketler arkadaşların uykularını kaçırıyor. 31 Mart Gecesi karşınıza belediye başkanı olacak çıkacağım.