fbpx

Hentbol takımımız Afyonkarahisar’da destan yazdı

Hentbol takımımız Afyonkarahisar’da destan yazdı
Yayınlanma tarihi : 28 Mayıs 2014 1:50 - Güncellenme tarihi : 31 Ağustos 2015 1:52

Seferihisar Muharrem Gülpınar Ortaokulu, hentbol takımı Afyonkarahisar’daki Türkiye şampiyonasının finalinde Aksaray Yusuf Hakiki Baba Ortaokulu’nu yenerek kupayı kazandı.

8 takımın yarıştığı Küçükler Hentbol Türkiye Final serisi maçlarından yenilgisiz ayrılan Muharrem Gülpınar Ortaokulu öğrencileri, Seferihisar Atatürk Anıtı önünde coşkulu bir şekilde karşılandı.

20140528_273725

Finallere gitmeden önce Yeni Haber’e yaptıkları açaıklamada ve Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’e yaptıkları ziyarette Türkiye şampiyonluğunu kazanma sözü veren genç sporcular sözlerini yerine getirmenin gururunu yaşadı. Seferihisar Plaj Futbol Takımı’ndan sonra hentbolde de Seferihisar’a Türkiye şampiyonluğunun getirilmesi ilçe halkını sevince boğdu.

Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer şampiyonluğun ardından sosyal medya sayfalarında şu mesajı yayınladı; “Harikasınız çocuklar! İçimizi karartan Türkiye’nin kaotik gündeminde yüzümüzü güldürdünüz. Muharrem Gülpınar Ortaokulu hentbolde Türkiye Şampiyonu oldu. Başta gençlerimiz olmak üzere emeği geçenleri tebrik ederim.”

20140528_687674

YENİGİSİZ SERİ

İki grupta 16 takımın katıldığı İzmir elemelerinden namağlup olarak çıkan, Kocaeli’nde iki grup halinde 8 takımın mücadele ettiği bölge elemelerinde Eskişehir temsilcisini 13-8, Bolu ekibini 12-7, ev sahibi Kocaeli takımını 10-3 yenen, çapraz eşleşmede de Samsun’u 9-5 yenerek finale çıkan Muharrem Gülpınarlı küçükler, İzmir elemeleri de dahil olmak üzere yenilgisiz tek takım olarak yükseldikleri finalde 8 takım arasından sıyrılarak Türkiye kupasını Seferihisar’a getirmek için mücadele etmiş ve yaptıkları bütün maçları kazanmıştı.

EKİP BAŞARISI

Seferihisar’dan ilk kez bir ortaokul ekibinin Türkiye şampiyonu olduğunu kaydeden Muharrem Gülpınar Ortaokulu Müdürü Mehmet Şahin, “Çocuklarımızın bu başarısında öncelikle velilerin, öğretmenlerin, antrenörümüz Vedat Karakoç’un büyük katkısı var. Maçlara katılabilmek için en büyük desteği ise belediyemizden, sponsorlarımızdan gördük. Seferihisar Belediyesi, İzmir elemelerinde araç, forma, top gibi ihtiyaçlarımızı karşıladı. İLGİM Etüt Merkezi forma desteği verdi. İrhal Tarım da çeşitli konularda katkı sağladı. Çocuklarımız, elde ettikleri başarı ile kendilerine verilen desteği boşa çıkarmadı. Seferihisar’ın yüzünü ağarttı” diye konuştu.

20140528_510734

Asıl unvanı Seferihisar Endüstri Meslek Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni olmasına rağmen takım antrenörü olarak görev yapan Vedat Karakoç da Küçük Erkekler Hentbol Takımı’nın elde ettiği başarıda Okul Müdürü Mehmet Şahin’in, okulun beden eğitimi öğretmenleri başta olmak üzere tüm eğitim kadrosunun, velilerin, belediyenin ve sponsorların büyük desteğinin olduğunu belirterek, çetin mücadeleler sonucunda ulaştıkları başarıyı kalıcı kılmak için aynı kararlılıkta çalışmaya devam edeceklerini açıkladı.

SÜPER KADRO

Muharrem Gülpınar Hentbol Takımı’nı başarıdan başarıya koşturan ekip şu isimlerden oluştu: Alperen Gönenç, Özcan Bilge, Can Coşkun, Ahmet Suphi Erdoğmuş, Yusuf Ağsakal, Mert Ali Çelik, Onurhan Sıcakyüz, Barış Sıldıroğlu, Onur Susam, Mert Geçgel, Mertcan Adanaş, Bora Akarsu, İbrahim Oğuzhan Durak, Oğuzhan Duran, Gökay İzdal, Deniz Coşkun ve Furkan Torun.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)