Seferihisar Emlak

Seferihisar’ın en gözde plajlarından biri şüphesiz Ekmeksiz… Çam ağaçlarına kadar uzanan altın kumuyla, tabiatıyla haklı bir üne sahip Ekmeksiz Plajı yıllardır kapalı durumda.

Sivil toplum kuruluşları ve Seferihisar Halkı’nın eylemlerine ve tepkisine neden olan plajın daha önce Hidden Bay’e tahsis olacağı ile ilgili söylentiler kulaktan kulağa yayılmıştı.

Eleştirilerin odağındaki Hidden Bay’den gündem değiştirecek bir açıklama geldi.

Yeni Haber Gazetesi’ne konuşan Hidden Bay Genel Müdürü Kartal Bozacıoğlu, “Ekmeksiz Plajı’nın şu anki durumu Seferihisar Halkı kadar bizi de üzüyor. Bu güzel plajın belediye kontrolünde bir halk plajı olması taraftarıyız. Seferihisarlıların yaşadığı hatıraları, Ekmeksiz Plajı’na verdikleri değeri biliyor, saygı duyuyoruz. Şu anki durumdan biz de mağdur durumdayız. Sınırımızdaki Ekmeksiz Plajı, evsel atıkların ortalığa saçıldığı, asırlık çam ağaçlarının yanıbaşında mangal yakılan sahipsiz bir plaj durumunda” dedi.

Genel Müdür Bozacıoğlu “Belediye kontrolünde, temiz ve düzenli bir halk plajı Seferihisarlılar kadar bizi de çok memnun edecek” diyerek şunları söyledi: İlçede uzun süredir ikamet eden 142 kişiyi istihdam ediyoruz. Ulusal çapta marka olmuş “Teos Marina Tuna Masters” gibi organizasyonlara sponsorluk yapıyoruz. Sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda Seferihisar’a destek vermeye devam edeceğiz” dedi.