Seferihisar Emlak

İnanılmaz kötü görüntüsü, araçların üzerinde yol alamaz hali ve derin çukurlarıyla adeta bir işkence holü olan, vatandaşların sinir sistemini geren, şikayetlerin kulak ardı edilmesiyle adeta halkı çileden çıkaran Sığacık Yolu ile ilgili küçük bir dokunuş, gönülleri rahatlattı.

CHP Meclis ve Encümen Üyesi Hüseyin Ercan, görevinin sorumluluğu ile, Sığacık yolunun insanları çileden çıkaran halini İzbeton Genel Müdürüne açtı ve buranın asfaltlanmasının geciktiği her gün işkencenin büyüdüğünü anlattı.

Bademler’de gerçekleşen Doğal Yaşam Köyü’nün açılışında İzbeton Genel Müdürü Hüseyin Sezer ile bir araya gelen Hüseyin Ercan Seferihisar’ın en büyük sorunu haline gelen Sığacık yolunun bir türlü asfaltlanmaması konusunu açtı, yaşanan çileleri, aldıkları tepkileri anlattı.

Dost sohbeti tadında geçen bu konuşmadan sonra İzbeton Genel Müdürü gecikmeden haberi olmadığını söyledi ve sorunun birkaç gün içinde halledileceği konusunda Ercan’a söz verdi.

Sığacık yolunda İZSU’nun yaptığı çalışmalarda sona gelindiğini ve asfalt işlerinin iki üç gün içerisinde bitirileceğini müjdeleyen Hüseyin Ercan, “Her şeyi belediye başkanından beklememek gerekir. Bizler de meclis üyeleri olarak sıkıntıların bertaraf edilmesinde sayın başkana yardımcı olmak zorundayız. Ben bunu yaptım. İZBETON Genel Müdürünü açılışta yakalayıp, sorunlarımızı anlattım. Gerçekten bu yol işkence holü gibi olmuştu. Yağmurda kapandı, kimse geçemedi. Araçlar çukurlardan yürüyemiyor ve tehlikeli bir durum var. Neyse ki birkaç gün içerisinde hallolacak” dedi.

Öte yandan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na Seferihisar’ın sorunları ve ihtiyaçları konusunda geniş ve ayrıntılı bir dosya hazırladıklarını sözlerine ekleyen Meclis ve Encümen üyesi Hüseyin Ercan, CHP İzmir Seçim Koordinasyonu Başkanı Alaattin Yüksel ile de Seferihasar konusunda çok olumlu iştişarelerde bulunduğunu anlattı. Ercan, “CHP açısından baktığımız zaman, Seferihisar’ın çok önemli bir yeri var. Bu ilçe, demokrasinin yerleştiği, yaşam tarzı olduğu, Türkiye’nin en uygar kentlerinden biri. CHP de bunun farkındalığı ile ilçeye hizmet konusunda çok hevesli. En güzel tarafı da Seferihisar konusunda her CHPli’nin bir fikri olması. Alaattin Bey de bu konuda son derece hassas olduğunu dile getirdi.” dedi.