Seferihisar Emlak

Hayatta birçok işin sanal ortamda gelişiyor olmasını dünyanın dönerek bir günü tamamlasına benzetebiliriz. Buna rağmen maalesef çağın gerisinde kalıyoruz.
Peki; artık tüm dünya internet üzerinden dönerken, biz nasıl mı geri de kalıyoruz? İnternete bağlanma problemi yaşayarak elbette!

Seferihisar’da internet bağlantı problemi gün geçtikçe daha da derinleşmekte. Aylardır süren bu sorunların çözüme kavuşturulması gerekirken halkımız tarafından gelen şikayetler internet sağlayıcı firmalar tarafından göz ardı ediliyor. Dijitale yüzümüzü döndüğümüz bu çağda -hele ki bir girdap gibi bizi içine çeken pandemi sürecini de yaşıyorken- gereken duyarlılığın ve hassasiyetin yetkililer tarafından gösterilmemesi beni üzüyor.
Bu konuda üstünü basa basa değinmek istediğim noktaların başında okullardaki derslerine internet üzerinden devam eden küçüklerimiz, arkadaşlarımız; iş hayatını evde sürdüren vatandaşlarımızın yaşadığı mağduriyet gelmektedir…

İnternet, yaşam çarklarımızın doğru şekilde çalışmasının vazgeçilmezi haline gelmekle kalmadı hatta yaşamımızda farklı bir boyuta taşındı. Bu düzenin ve döngünün devam etmesi için “çevrimiçi” olan iletişim ağının kusursuz ve eksiksiz çalışması elzem haline geldi. İşlerin kusursuz yürümesi, derslerin sorunsuz işlenmesi gibi standart olanakların lüks haline geliyor olması bizler için çok üzücü bir hale geldi.

DÖNÜŞÜME ÖNEM VERİLMELİ
İnternet ile birlikte çağın gereği dönüşümü yaşama potansiyelimiz var iken yetkililerin de gereken duyarlılığı göstermelerini can-ı gönülden istiyorum. İnternet sağlayıcı şirket yetkililerinin, şikayetlere olan yaklaşımlarında değişikliğe gitmesi gerekmekte. İlgililerin, sorunlarımızla ilgilenmeleri göstermelik bile olsa biz hayatını, geçimini internetten sağlayan bireyleri mutlu etmeye yeterlidir.

Sevgili okurlarım; bundan sonra köşemde, sorun gördüğüm konuları toplumsal fayda adına gündeme taşıyarak sizlerin karşınızda olacağım. Sizlerde değinmemi istediğiniz konular varsa serenmlky@gmail.com adresime gönderebilirsiniz. Hepimize güzel günler diliyorum.

Son Güncelleme : 15 Mart 2021 21:10