Seferihisar Emlak

İstanbul’un Şile ilçesinin Ağva Mahallesi’nde 20 yıldır turizmle uğraşan, bu arada hobi olarak antikacılıkla ilgilenen Bal ailesi, oğulları Laçin’in 9 Eylül Üniversitesi’ni kazanmasının ardından tüm mal varlıklarını bir gecede satıp Seferihisar’a yerleşti.

Sığacık Mahallesi’nde bir ev satın alan ve kale içinde antika dükkanı açan Bal ailesinin fertleri, bundan sonraki yaşamlarını Seferihisarlı olarak sürdürecek.

Gece gündüz açık olan mekanlarında müşteri ve dostlarını güler yüzle karşılayan Bal ailesi fertleri, Sığacık Kaleiçi 127 Sokak’taki 29 numaralı dükkanlarında 120 yıllık gramofondan 110 yıllık köstekli cep saatine kadar çok sayıda antika eşyayı sergiliyor.

Sığacık’a gelen ziyaretçilerin ilgi odağı haline gelen antikacının sahibi Kenan Bal, Seferihisarlı olmalarının hikayesini şöyle anlattı:

’Çocukluk yıllarımdan beri Seferihisar’ın ismini hep merak ederdim. Ama geride bıraktığım 40 yılda gelip görmek hiç nasip olmamıştı. İsmine aşıktım ama bu uzaktan bir sevdaydı. Bir gün Tv izlerken Seferihisar’ın Sakin Şehir unvanı aldığını duydum ve burayı daha çok merak etmeye başladım.

Oğlum Laçin de Dokuz Eylül Üniversitesi’ni kazanınca, eşim Sonay ile birlikte vurgun olduğumuz Seferihisar’a yerleşmeye karar verdik. Aynı akşam, neyimiz varsa ucuz pahalı demeden elden çıkardık ve ertesi gün eşyalarımızı bir kamyona yükleyip Seferihisar’a geldik.

Eşyalarımız da kamyonda iken de Sığacık’ta bir ev kiraladık. Bir ay sonra da kendimize bir ev satın aldık. Ardından Kaleiçi’nde bir dükkan satın alıp profesyonelce antika işine başladık…

AİLE MEZARIMIZ SEFERİHİSAR’DA OLACAK

Kenan Bal, Seferihisar’a yerleşmekten çok memnun olduklarını, İstanbul’un ise son yıllarda cazibesini kaybettiğini belirterek; ‘’İstanbul son yıllarda yaşanacak bir şehir olmaktan çıktı, sadece para kazanmak istenen bir metropol haline geldi. Özellikle trafik ve şuursuz yapılaşma yüzünden o şehirde yaşamak zorlaşıyor, her bir gün ömrümüzden üç gün tüketiyordu.

Seferihisar’a geldik, eşimle beraber her akşam halimize şükrediyoruz. Seferihisar’ın insanı çok sade ve çok doğrucu… O kadar da güler yüzlü insanlar. Gelecekte aile mezarlığımız da Seferihisar olacak” dedi.

Bal ailesi fertleri, Sığacık Kaleiçi 127 Sokak’taki 29 numaralı dükkanlarında 120 yıllık gramofondan 110 yıllık köstekli cep saatine kadar çok sayıda antika eşyayı sergiliyor.

Son Güncelleme : 01 Ağustos 2019 8:59