Seferihisar Emlak

Hazine arazilerinin ele geçirilip, halktan haraç alır gibi para toplamak eylemi bir Türkiye modası oldu. Ancak bu haksız durumlarla mücadele etmesi gereken kamu görevlilerinin böylesine garip işlerin içinde olması toplumda derin yaralar açıyor ve tepki görüyor.

Türkiye gerçeği olduğunu ifade ettiğimiz olayların bir benzeri, şimdi Seferihisar’da yaşanıyor! Ürkmez’de tam anlamıyla “lebi derya” diye tanımlanabilecek bir arazinin hazin hikayesi Seferihisar’ın gündemine oturdu.

Seferihisar’da AK Partili olarak tanınan ancak, ANAP’tayken Hamit Nişancı yerel seçimleri Tunç Soyer’li CHP’ye kaptırır kaptırmaz partisini değiştirip CHP saflarında yer alan ve belediye meclis üyesi seçilen Mustafa Ulu bu halkın dilinde pelesenk olan hikayenin başrol oyuncusu…

CHP’li meclis üyesi Ürkmez’in en muhteşem sahilinde babadan kalma bir küçük araziye sahip. Bu arazi üzerinde Zakkum adında bir Beach Clup kuran meclis üyesi, kısa zaman içinde kendi arazisinin hemen önündeki kamuya ait 1214 numaralı parsele de konmayı ihmal etmedi. Kamuya ait araziyi göz göre göre işgal eden meclis üyesi, bu alandaki faaliyetlerini büyük bir rahatlık içinde sürdürürken, kaçak yapılarıyla da gündemin bir parçası oldu. Kamu malından kamuyu haraç alır gibi ücretle faydalandıran meclis üyesinin, kaçaklarla mücadele etmesi, kamu malını koruması ve halkın faydalanmasını sağlaması gerekirken neden böyle bir yol seçtiği şimdilerde Seferihisar’ın gündemindeki en önemli soru.

Mustafa Ulu (solda)Geçtiğimiz yerel seçimlerden önce AK Parti ilçe yönetiminde görevliydi. AK parti belediye başkan adayı Hamit Nişancı belediye başkanlığını kazanamayınca partiden istifa etti ve CHP saflarına katıldı. 

Vatandaşlar kendisini ayrıcalıklı görerek kamu malını işgal eden ve şaibeli tesisler kurarak ticaret hayatını sürdüren, haksız kazanç elde eden belediye meclisinin yetkililer tarafından mercek altına alınmasını ve kamu malının bu şahsın elinden kurtarılmasını istiyor!

GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ…

Halktan gelen istekler ve şikayetler doğrultusunda, ilçe Kaymakamını, Belediye Başkanı’nı, Çevre İl Müdürlüğünü ve ilgili bakanlık görevlilerini göreve davet ediyor, kamunun kanayan vicdanındaki yaranın bir an önce sarılmasını istiyoruz…

Haber ve Fotoğraflar Mustafa Karabulut