Seferihisar Emlak

Seferihisar merkezinin güney kısmında, merkeze 300 metre mesafede bulunan Kocaçay yıllardır büyükşehir belediyesi tarafından “Kocaçay’ın ıslah çalışmaları pek yakında başlayacak” açıklamalarıyla gündeme geliyordu. Bir türlü başlamayan ıslah çalışmaları yetmezmiş gibi söz konusu alan şimdi de bizzat büyükşehir belediyesi tarafından işgal edilmeye başlandı.

“SEÇİMLERDEN SONRA ISLAH ÇALIŞMALARINI BAŞLATACAĞIZ” DEMİŞTİ!

2009 Yerel seçimlerine yaklaşırken ilçede seçim çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz KocaoğluSeçimleri kazanalım Kocaçay’da ıslah çalışmaları başlatacağız” demişti. Seçimler geçti ve 2014 yerel seçimlerini de kazanan Aziz Kocaoğlu bir daha Kocaçay ismini ağzına almadı. Ancak önce büyükşehire bağlı itfaiye daha sonra İzbeton gibi belediye şirketleri Kocaçay’ı bir bir işgal etmekte tereddüt etmiyor!

BÜYÜK AYIP AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARIYLA  KAPATILMAYA ÇALIŞILIYOR!

Seferihisar Belediyesi yaptığı çalışmalarla söz konusu alanın çöplük haline gelmesini önlemek için parsellere bölerek ve çeşitli isimler altında ağaçlandırma alanı yarattı.

Büyükşehir Belediyesi’nin bugüne kadar hiçbir ıslah çalışması başlatmaması Aziz Kocaoğlu’nun Seferihisarlılara büyük vefasızlığı olarak nitelendiriliyor.