Seferihisar Emlak

İzmir Büyükşehir için Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ismi tek olarak MYK’dan geçti. Seferihisar adayı için ise önce Eski İzmir Milletvekili Zeynep Altıok oylanırken, aday Seferihisar Belediyesi Meclis Üyesi Yelda Celiloğlu olarak değiştirilerek Parti Meclisi’ne sunuldu.

CHP’de biten MYK toplantısının ardından Saat 18.00’de Parti Meclisi toplanarak adayları belirleyecek. Tek aday olarak sunulan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir Büyükşehir adaylığına kesin gözüyle bakılıyor. Seferihisar adaylığı için ise aday ismi 13 aday adayı içerisinden çıkmadı. Sabah toplanan MYK’ya Urla Aday Adayı olan Zeynep Altıok, Seferihisar adayı olarak getirildi. Ardından yaşanan gelişmeler sonucunda ise Zeynep Altıok ismi geri çekildi. Yerine aday olarak Seferihisar Belediyesi Meclis Üyesi Yelda Celiloğlu getirildi.

Sonuçlar Parti Meclisi toplantısının ardından belli olacak. CHP 58 kişiden oluşan Parti Meclisi’nde sunulacak adaylar, çoğunluğun oyunu alması halinde belediye başkan adayı olarak gösterilecek.