fbpx

İzmir’in CHP’li başkanı ‘ilişkileri dondurduk’ dedi: Yunan ile ‘kardeş’lik bozuldu!

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, kardeş belediye oldukları Sakız Adası’nın Belediye Başkanı Stamatis Karmantzis’in Türk düşmanı söylemler içinde olduğunu belirterek “Biz o görevde olduğu sürece de Sakız Belediyesi ile ilişkilerimizi Çeşme Belediyesi olarak dondurmuş durumdayız. Hiç kimse en iyi Türk, ölü Türk diyemez” dedi.
İzmir’in CHP’li başkanı ‘ilişkileri dondurduk’ dedi: Yunan ile ‘kardeş’lik bozuldu!
Yayınlanma tarihi : 14 Eylül 2022 2:10

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, kardeş şehir oldukları Sakız Adası’nın Belediye Başkanı Stamatis Karmantzis’in “en iyi Türk, ölü Türk” sözü ile ilgili olarak sert bir açıklama yaptı.

Sakız Adası ile tüm iletişimlerini kestiklerini vurgulayan Oran, “Gerilimin iki millete de faydası olmaz. Biz yerel siyasetçileriz. Yerel halka hizmet vermekle sorumluyuz ve dış siyasete mümkün olduğunca karışmayız. Ancak şunu söylemem gerekir, Sakız Adası belediyesi, bizim kardeş belediyemizdir. Şu anda Sakız Belediyesi’nin başında Türkler hakkında yanlış sözler kullanmış belediye başkanı var. Biz, o görevde olduğu sürece de Sakız Belediyesi ile ilişkilerimizi Çeşme Belediyesi olarak dondurmuş durumdayız. Hiç kimse en iyi Türk, ölü Türk diyemez. Ben milletlime hiçbir şekilde böyle bir şey söyletmem, söyleyeni de belediye başkanı olarak görüp de muhatap almam. Bu nedenle göreve seçildiği andan itibaren tüm ilişkilerimizi dondurmuş durumdayız” diye konuştu.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)