Seferihisar Emlak

Seferihisar’ın mezarlık alanının dolmasıyla “üst üste defin” konusu gündeme gelmişti. İlçede sorun haline gelen mezarlık konusuna Büyükşehir Belediyesi neşter vurdu.

Büyükşehir Belediyesi Seferihisar Tepecik Mahallesi, 398 ada, 16 parselde kayıtlı taşınmaz üzerinde hazırlanan “Mezarlık Alanı1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı önerisinin ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı önerisi oybirliği ile uygun bularak meclisten geçirdi.

800 dönüm mezarlık alanı 200 dönümü yol ve diğer alanlara ayrılacak. 600 dönümlük alan ise planlı bir şekilde defin alanı olacak.

Büyükşehir Seferihisar’ın sesine kulak verdi!

Geçtiğimiz dönemde Seferihisar belediye meclisi üyeliği yapan Şakir Ogün Tarhan, Seferihisar mezarlığının dolduğu ve yeni mezarlık alanı oluşması gerektiği konusunda sıkça mecliste söz alıp yazılı önerge vermiş konu Yeni Haber ve seferihisar.com sayfalarında  sıkça haber olmuştu.

Mezarlık AB standartlarında yapılacak!

Tepecik Mahallesi’nin dağlık kesimlerine yapılacağı kesinleşen mezarlık alanının deniz manzaralı ve ulaşımın kolay olmasıyla İzmir’den de pek çok aile cenazelerini Seferihisar’ın yeni mezarlığına defnetmek isteyeceği konuşuluyor.

YENİ MEZARLIK TAMAMLANINCAYA KADAR MEVCUT MEZARLIK ALANI GENİŞLETİLDİ!

Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü mevcut mezarlık alanını üç dönüm genişletti.

Seferihisar Mezarlığının şehir merkezi tarafındaki aile mezarlığı bölgesini ve mevcut yolu mezarlık alanına dahil eden karar üzerine imarda bırakılan ve henüz asfaltı yapılmayan toprak yol asfaltlanıp trafik bu yoldan verilecek.

 

Büyükşehir belediyesinin en başarılı daire başkanı

Büyükşehir yasasıyla merkez ve köylerdeki mezarlıklar kısa sürede bakımı yapıldı. Tüm mezarlıkların etrafı çevrildi, suyu olmayan mezarlıklara su getirildi ve etrafı çevrildi.

İzmir Büyükşehir’in mezarlıklardan sorumlu Daire Başkanı Hülya Şahin, Atalarımızın mezarlarına önem veremezsek gelecek nesillerimize hesap veremeyiz” dedi.

Seferihisar Belediye Meclisi Üyesi ve İzmir Belediyesi Encümen Üyesi Osman Ürkmez yaptığı açıklamada, “Büyükşehir belediyemizin tüm daire başkanları kendi dallarında gecesini gündüzüne katarak İzmir’e hizmet vermeye çalışıyor. Hülya Hanım da kendi bünyesinde en başarılı daire başkanlarımızdan birisi. Sadece Seferihisar’ın değil İzmir’in tüm ilçe mezarlıkları tertemiz ve her mevsim değişikliğinde tüm mezarlıklarımızın bakımları yapılıyor. Eski Ürkmez’de 600 yıllık mezarlığın bakımını yaparak muhafaza altına aldılar. Başta daire Başkanımız Hülya Şahin olmak üzere tüm çalışma ekibini kutluyorum” dedi.