Seferihisar Emlak

Seferihisar’ın özellikle Akarca, Doğanbey ve Ürkmez bölgelerinde son yılların en büyük kıyı talanı ve imar kirliliği yaşanıyor.

Kıyı kenar kanunu dahil yasaları hiçe sayarak yapılan yapılar, vatandaşın tepkisini çekiyor. Akarca Tuzla bölgesinde hem kıyı kenar hem sit alanına yapılan izinsiz yapı için gazetemize gelen şikâyetlerin ardından bölgeyi gezen ekibimiz onlarca kaçak yapıyla karşılaştı.

İMAR AFFI MİNARENİN KILIFI MI OLDU?

Birçok yapının imar affının bitiminden sonra başladığını, 2017 Aralık’a kadar yapılan yapılar için geçerli olan imar affının bu tarihten sonra yapılan kaçak yapılar için de suistimal edildiği, bazı yetkililerin de buna göz yumduğu iddia ediliyor.

Gelen başka bir ihbarda ise Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’nün tüm belediyelere 31 Aralık 2017 tarihli uydu görüntülerini gönderdiği belirtilirken, imar affından sonra yapılan yapıların imar affıymış gibi gösterilmeye çalışıldığı iddia edildi.

DOĞANBEY VE ÜRKMEZ’DE AYRICALIKLI AİLELER

Doğanbey ve Ürkmez bölgelerinde de bazı tanınmış ailelerin de kaçak yapılarına göz yumulduğu yine iddialar arasında.

YIKIM KARARLARI UYGULANMIYOR

Mahkeme kararı sonucu yıkım kararı verilen kaçak yapılar için kanunun uygulanmadığını belirten vatandaşlar, belediyenin yıkım kararlarını uygulamamasının kaçağı teşvik ettiğini iddia etti.

 

Son Güncelleme : 31 Ekim 2019 11:22