Seferihisar Emlak

Tiyatro Sardunya’nın Ayten Görgün’ün Çatlak Kızlar Sağlam Kapıda kitabından uyarladığı Çatlak oyunu Ürkmez’de sahnelendi.

Seferihisar Belediyesi’nin 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Seferihisarlılar ile buluşturduğu oyun büyük ilgi topladı.
Genç bir kadın olan Meral’in annesi ve ablalarından oluşan bir evde toplumun kadınlar üzerindeki baskılar ile nasıl mücadele ederek büyüdüğünü anlatan oyun kadınlar için özgürlüğün ne olduğu sorusunu sorarak seyircileri etkiledi.

Oyuncu Duygu Şahlar oyun sonrası söyleşide ‘’ Özellikle 25 Kasım’da kadınlarla anılan, kadınların yaşattığı bir sahnede oynamaktan çok mutluyum. Seferihisar Belediyesi’ne bu anlamlı davetiden dolayı çok teşekkür ederim. Tiyatro Sardunya da kadınlardan oluşan bir ekip. Kadınlar olarak her alanda dayanışma içinde olacağımız alanların olması çok güçlendirici bir durum. Umarım Ürkmez Kadın Tiyatrosu ve Tiyatro Sardunya olarak bundan sonraki zamanlarda daha sık bir araya gelme fırsatları yaratabiliriz’’ dedi.

Ürkmez Kadın Tiyatrosu ekibinin tam kadro katıldığı oyunun sonunda kadınların verdiği eşitlik mücadelesi ve sanatın bu mücadeledeki rolü üzerine konuşuldu