Seferihisar Emlak

Seferihisar Kaymakamı İlhan Abay ve Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, küçük yaştaki çocukların trafik bilincini geliştirmek amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “Bu yolda hep birlikteyiz” kampanyası kapsamında yol uygulamalarına katıldı.

Abay ve Yetişkin, uygulama sırasında sürücüleri trafik kurallarına riayet etmeleri konusunda uyarırken araçlardaki çocukları da hata yapan sürücüleri ikaz etmeleri konusunda bilgilendirdi.

ÖĞLENDEN ÖNCE DOĞANBEY JANDARMA BÖLGESİNDE

Uygulamada görevli jandarma ekipleri, Doğanbey-Ürkmez girişindeki çalışma sırasında araçlarda bulunan çocuklara “Sürücü Seyahat Beyannamesi” başlıklı broşürlerden dağıttılar. Kaymakam Abay ve Başkan Yetişkin, sürücü ve yolcuların bayramlarının da kutlandığı uygulama sırasında sohbet ettikleri çocuklara broşür verdi, tişört hediye etti. Ardından çocuklarla birlikte objektiflerin karşısına geçip fotoğraf çektirdi.

ÖĞLENDEN SONRA İLÇE MERKEZİNE GİRİŞTE UYGULAMA BAŞLATILDI

Öğlenden önce düzenlenen bayramlaşma töreninin ardından Doğanbey-Ürkmez bölgesinde jandarma ekiplerince gerçekleştirilen ve 3 saat süren uygulamaya katılan Abay ve Yetişkin, öğlenden sonra da ilçe girişindeki Seferihisar Sanayi Sitesi önünde polis tarafından düzenlenen uygulamaya katıldı.

İlçeye giriş yapan veya transit geçiş halindeki sürücülerle bayramlaşan ve trafik kuralları üzerine sohbet eden iki yönetici, bu uygulamada da iki saat kadar hazır bulundu. Kaymakam Abay ve Başkan Yetişkin, uygulama sonucunda görevli jandarma ve polis ekipleri ve amirlerine teşekkür etti. Birlikte fotoğraf çektirdi.

BAYRAM GÜNÜNDE KISMEN HOŞ GÖRÜLÜ OLUN!

Kaymakam İlhan Abay, uygulamaya katılan jandarma ve polis memurları ile amirlerine, “Bayramda önceliğiniz sürücülere genelde eğitici bilgiler vermek olsun. Önemli kusurları ve belge eksiklikleri olmadıkça ceza yazmaktan kaçının” talimatı verdi.

Kaymakam Abay ve Başkan Yetişkin, uygulama sonucunda görevli jandarma ve polis ekipleri ve amirlerine teşekkür etti. Birlikte fotoğraf çektirdi.

Son Güncelleme : 21 Haziran 2019 12:44