Seferihisar Emlak

Seferihisar Kaymakamı Resul Çelik, 22-29 Şubat tarihleri arasında kutlanan Vergi Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, düzenli vergi ödemesinin ülkenin ve milletin refahı için şart olduğunu söyledi.
Kaymakam Çelik şöyle konuştu: “Verginin, toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve gönüllü ödeme alışkanlığının artırılması amacıyla her yıl Şubat ayının son haftası Vergi Haftası olarak kutlanmaktadır. Ülke ekonomisinin büyümesi, gelişmesi ve kamu giderlerinin karşılanması, verginin etkin ve sağlıklı toplanmasıyla doğru orantılıdır. Gelişmekte olan tüm ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de ekonomik alandaki sorunların başında, kayıt dışı ekonominin yüksekliği gelmektedir. Herkes kazancını kayıtlı olarak gerçekleştirirse ülkemizin refahı daha da artacaktır.DSC_8843
VERGİ VERMEYEN MÜKELLEF, GELECEK NESİLDEN ÇALIYOR DEMEKTİR
Seferihisar Kaymakamı Resul Çelik, ”Vergi kaçırmaya teşebbüs eden mükelleflerimiz, kaçırdıkları her yüz lirayı gelecekteki torunlarının haklarından kaçırdıklarını unutmamalılar. Bu vesile ile kazançlarından vergi ödeyen her vatandaşımızı da ayrı ayrı kutluyorum” dedi.
Vergi haftası nedeniyle Seferihisar Mal Müdürü Cemalettin Korkmaz ve kısım şefleri, Kaymakam Resul Çelik başta olmak üzere daire müdürlerini ve iş yerlerini ziyaret ettiler.