fbpx

Kılıçdaroğlu Seferihisar’dan Türkiye’ye seslendi

Kılıçdaroğlu Seferihisar’dan Türkiye’ye seslendi
Yayınlanma tarihi : 07 Haziran 2013 1:33 - Güncellenme tarihi : 02 Eylül 2015 1:35

Kılıçdaroğlu, Seferihisar’da 27 ülkeden 167 sakin şehir temsilcisinin katıldığı Cittaslow (Sakin Şehir) Genel Kurulu’nun açılışını yaptı.

Kılıçdaroğlu, Seferihisar’da 27 ülkeden 167 sakin şehir temsilcisinin katıldığı Cittaslow (Sakin Şehir) Genel Kurulu’nun açılışını yaptı.

20130607_730415
Açılışın ardından Seferihisar dutlaraltı kahvelerinde halkla buluşan Genel Başkan Kılıçdaroğlu daha sonra Belediye Başkanı Tunç Soyer’in makamında Türkiyeye seslendi.

Cittaslow temsilcilerini Türkiye ve İzmir’in sakin şehri Seferihisar’da görmekten mutlu olduğunu belirterek, tek bir ağaç için ayağa kalkarak demokratik tepkilerini dile getiren milyonlarca gencin yurttaşı olmaktan onur duyduğunu kaydetti.

Kılıçdaroğlu, “Milyonlarca yurttaşım kentin binalarından oluşan ruhsuz bir kalabalık değil, sokağıyla, ağacıyla, parkıyla, kedisiyle, kuşuyla bir bilinç olduğunu herkese bir daha hatırlattı. Yanlış bir değerlendirmeyle dünyanın sorunlarına ilgisiz olarak tanımlanan millyonlarca genç bütün politikacılara gerçek politik bilincin, çevre bilinci, kent bilinci olduğunu gösterdi” diye konuştu.
20130607_730418
Genel Başkan Kılışdaroğlu “Gezi Parkı’ndan yükselen çığlık evrensel çığlıktır. Gençler Dünya’nın geleceğine yönelik umudumuzu arttırıyor. Hepsini yürükten kutluyorum. Bizim de politikacılar olarak alacaklarımız var her geçen gün daha baskıcı bir yönetimle karşı karşıyayız. Ama gücümüzü birleştireceğiz, Bir arada olacağız Türkiye’nin iyi yönetilmediğini ben de biliyorum, siz de biliyorsunuz.

20130607_730415

Her geçen gün daha baskıcı bir yönetimle karşı karşıyayız. Ama gücümüzü birleştireceğiz, bir arada olacağız. Ayrılığın gayrılığın zamanı değil. Birlikte mücadele etmenin zamanı, Türkiye’yi aydınlığa çıkartmanın zamanı. Hepinizin görevleri ve sorumlulukları var. Onun için yola çıktık. Onun için çalışıyoruz. Bu yüzden Türkiye’yi karış karış geziyoruz”Dedi.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu Belediye Başkanı Tunç Soyer’in makamından Türkiye’ye seslendi.

Dutlaraltı kahvelerinde halka konuşma yapan genel başkan daha sonra Belediye Başkanı Tunç Soyer, genel başkan yardımcıları ve bir grup milletvekili ile belediye binasına yürüyerek gitti.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)