fbpx

Kocaoğlu İzmir’i peşkeş mi çekiyor?

Kocaoğlu İzmir’i peşkeş mi çekiyor?
Yayınlanma tarihi : 08 Eylül 2016 11:45

Yurt Gazetesi müthiş bir iddia ortaya attı. Gazete Kocaoğlu ve işadamı Sancak ilişkisini sorguluyor.

Gazete İzmir’in Sancak’a peşkeş çekildiği iddiasında. Kocaoğlu ise suskun.

Geçtiğimiz günlerde, İzmir’in eski Belediye Başkanı Yüksel Çakmur Egeekspress.com’a bir demeç vererek fuara Folkart’ın İzmir Fuarına sponsor olmasını eleştirmiş, Folktart’aBayraklı’da ve Basmane’de çekilen kıyakları gündeme getirmişti.

Ardından Yurt Gazetesi konuyu gündeme yeniden taşıdı. Gazete, bu ilişkiyi sorguluyor! İddia, Folkart’ın imar sorunlarını çözmek için Bornova Belediyesi Meclis üyelerine ve encümene baskı yaptığı yönünde… Bornova’da ağaçlı yol üzerinde 51 dönüm arazinin imara açılması için kurulan baskıya çoğu CHPli 11 meclis üyesi boyun eğmedi.

koo

ARTIK SUSKUN KALAMAZSIN!

İzmir uzun bir süredir Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak ve Aziz Kocaoğlu ilişkisini sorguluyor.

Geçtiğimiz günlerde İzmir Büyükşehir Eski Belediye Başkanı Yüksel Çakmur, bu ilişkiyi gündeme getirmiş, “Nasıl oluyor da, defalarca yargıdan dönen Bayraklı kuleleri dikildi, nasıl oldu da, Fuarla ilintili 2. Derecede SİT olan Basmane çukuru onlara verildi, bu ilişkileri açıklamak zorundalar” demişti.

İzmir Milletvekili Atilla Sertel ise, Folkart hakkında meclise soru önergesi vermiş, cevabını alamamıştı. Folkart’ın Çeşme’de Turizm alanına rezidans yaptığı iddialarını ise gündeme Sözcü Gazetesi getirmiş, Folkart ise, bir dolu para harcayarak gazete ilanları ile mahkemelere gideceğini ve kazanacağını aldığı tazminatları İzmir’e harcayacağını duyurmuştu.

kooooooooo

Egeekspress gazetesi bu ilanları eleştirmiş, ”Yargıdan ne çıkacağını nasıl bilebilirsiniz, yargı sizin elinizde mi?” sorusuyla gündem yaratmıştı. Şimdi ise Yurt Gazetesi müthiş bir iddia ile Aziz Kocaoğlu ve Mesut Sancak ilişkisini sorgulayan bir haber yaptı.  Haber şöyle:

“Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla ve CHP İlçe Başkanı Nevzat Kavalar’ın da baskısına rağmen Bornova Ağaçlıyol üzerindeki 51 dönüm arazinin imara açılmasına oy vermemek için çoğu CHPli 11 meclis üyesi toplantıya katılmadı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun ‘İnevasyon ya da gelecek İzmir’de’ sloganı ile açılan İzmir Fuarına ana sponsor olan Folkart firmasının imar ve arsa sorununa çözüm için Bornova Belediye encümenine telkinde hatta baskıda bulunduğu iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla ve CHP İlçe Başkanı Nevzat Kavalar’ın da baskısına rağmen Bornova Ağaçlıyol üzerindeki 51 dönüm arazinin imara açılmasına oy vermemek için encümen üyeleri ayak diredi.

AKP’den Cevdet Çayı bağımsız Hamza Yavuz ve CHP’den Sırrı Aydoğan, Ulaş Polat, Bülent Çetinkaya, Öğet Nevin Cecen ve Mehmet Çıtak’ın da aralarında bulunduğu çoğu CHPli 11 encümen üyesi toplantıya katılmadı.”

 

SPONSORLUK BEDELİ NE?

Gazete Aziz Kocaoğlu’nun Folkart’ı nasıl sponsorettiğinig ve kaç para aldığını da açıklamadığını işaret ederek haberini şöyle sürdürüyor:

“Ödenen miktar ve katkı nedir, açıklamıyor. Buna karşılık sponsorlardan Folkart firmasının projesinde Bornova Belediyesi büyük tartışmalar yaşadı.  Bornova Belediye Başkanı Olgun Atilla’nın üç gün üst üstte topladığı mecliste beraberinde İlçe Başkanı Nevzat Kavaları da getirmesine rağmen ikna çalışmalarında başarılı olmadığı öğrenildi.

Bornova’da Ağaçlı Yol olarak bilinen mevkide karayollarının arka tarafındaki 51 dönüm araziden 15 bin metrekarelik bir imar değişikliğindeki ısrarın nedeni ise, merak konusu. Büyük rezidansların ve binaların dikileceği bölge İzmir’in yeni gözdesi haline geldi bile.

AZİZ BEY CEVAP VERMELİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu bu iddialara cevap vermedi. Yeni Haber Gazetesi olarak biz de soruyoruz!

1- Aziz Bey, bu Folkart aşkının sırrı nedir?

2- Basmane meydanı ve Bayraklının Folkart’a nasıl verildiğini açıklayabilir misin?

3- Bu firmanın Bornova’daki arazisine imar değişikliği yapmak için meclis üyelerine baskı kurdun mu?

4- Kurduysan nedenlerini açıklayabilir misin?

5-Hiç bir açıklama yapmaz isen, senin Folkart ile müşterek hareket ettiğini söyleyebilir miyiz?mutlu-tuncer2-e1468318401427

GAZTECİ MUTLU TUNCER BU KONUDA NELER DEDİ?

Bu konuda İzmir Basınında bir çok yazı yazan gazeteci Mutlu Tuncer, Yurt Gazetesi’nin iddialarının araştırılması gerektiğini ve Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun bu iddialara cevap vermesi gerektiğini söyledi. Bu konuda bir çok yazı kaleme alan Mutlu Tuncer, “İzmir’de bir menfaat birlikteliği var. Ve bu birliktelik ne yazık ki uzun zamandır işbaşında ve çözülemiyor. İzmir’in bir çok değerli alanı bu birliktelik sayesinde birilerine peşkeş çekiliyor” derken İzmir Basını’nın durumuna da değiniyor.

Mutlu Tuncer’e göre, bu menfaat birlikteliğinin içinde İzmir Basınının baronları da var. Bu baronlar ne Aziz Kocaoğlu’nun sorgulanmasına, ne de işadamlarının yaptığı yanlışlara değinmiyor hatta onları övmeyi iş haline getirmiş durumdalar. “Folkart’ın fuar sponsoru olmasını ben bir İzmirli olarak içime sindiremedim. Arkasından bu iddiaların patlak vermesi tabii ki ilginç. Ancak dikkat ediniz gazetelerde sadece Folkart’ı göklere çıkan haberler yapıldı.

Bu gazetecilerin Folkart ile ilişkileri bizim tarafımızdan çok iyi biliniyor. Köşe başlarını tutmuş bir çok gazeteci birilerinin avukatlığına soyunmuş. Bunu ne karşılığında yaptıkalrını da biliyoruz. Ancak İzmir’de cevaplanması gereken bir çok soru var. 

AK Parti’li bazı işadamlarına tanınan imtiyazların da İzmirli’yi artık rahatsız eder boyuta geldiğini söylemek gerek. Sayın Başbakan bunların önünü almalıdır” diyen Gazeteci Mutlu Tuncer, İzmir baronlarının şehre büyük zararlar verdiğini işaret etti ve Aziz Bey’in tüm iddiaları cevaplaması gerektiğ

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (1)
  • cengiz cansız dedi ki:

    iddalar çok cıddı nasıl olurda aziz bey cevap vermez inanmam dürüst bildiğimiz adam bu işe bulaşmamıştır inşallah