Seferihisar Emlak

Geçen yazımda Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Tunç Soyer’in, ilçemiz belediye başkanlığına da İsmail Yetişkin’in seçilmesinin Seferihisar için büyük şans olduğunu ifade etmiştim.

Nitekim son bir ayda Seferihisar’da Büyükşehir rüzgarı esmeye başladı…

Devamının da geleceği anlaşılıyor.

Diğer ilçeler Seferihisar’dan örnek almalı.

Seferihisar’ın ihtiyacı olan, Ulamış’tan Ürkmez’e kadar ilçeyi bütünüyle uçuracak projelerden, hizmetlerden söz edilmeli. Belki hemen ve şimdi değil ama önümüzdeki iki yıl yosun tutmuş hizmetler hayata geçirilmeli.

Bunları gerçekleştirebilmek için de çok fazla şey gerekmiyor, ufku açık projeler geliştirmek ve güç birliği yeterli…

Tunç Soyer, İzmir ilçelerinde Millet İttifakı’ndan başkanlığa seçilen isimlerin ardından Cumhur İttifakı’ndan seçilen başkanlar ile de toplu görüşme yaparak ‘herkesi kucaklayıcı’ yönünü bir kez daha gösterdi…

Şimdi de Seferihisar’da aynı coğrafyayı paylaşan, aynı havayı soluyan, aynı suyu içen, aynı pazarı paylaşan tüm güçleri bir araya getirip,” ilçemize ne yapabiliriz” toplantıları yapılmalı.

AK Parti, MHP, İYİ Parti, Vatan Partisi, Saadet Partisi, HDP gibi tüm legal partilerden yüreği Seferihisar için çarpan temsilciler çağrılmalı…

Basından iş dünyasından isimler davet edilmeli.

Gürhan Özata, zaten orada olacaktır.

Kuru pasta, çay ikramlı nezaket toplantısının ötesine geçilerek ve saatlerce tartışarak ilçenin öncelikli ihtiyaçları belirlenmeli.

GENİŞ KAPSAMLI MUTABAKAT

Tüm Türkiye’nin olduğu gibi Seferihisar’ın da bugünkü ve gelecekteki en önemli sorunu trafik ve otoparktır…

Bunun için geniş düşünmek gerekiyor…

Artık büyük meydanın altına girmek zor olabilir ama Hıdırlık Tepesi’nin altına, Beyler Dağı’nın eteklerine yüzlerce araçlık yer altı, yamaç, kuru derelerin üzerlerine viyadük otoparkları inşa edilebilir…

Buralardan yayaların, eşyalarıyla birlikte şehir merkezine ulaşmalarını sağlayacak yüzlerce metrelik yürüyen bantlar, yürüyen merdivenler yapılabilir.

Narlıdere’ye kadar gelecek olan metro, Seferihisar’a, Özdere’ye kadar uzatılabilir.

Önceki başkanlardan Sığacık, Doğanbey, Ürkmez sahil bandı ve Doğanbey’deki özellikle jeotermal bölgesinin imar planları ne alemde? Tartışılıp bir an önce hayata geçirilmeli. Geçirilmeli ki o bölgede yapılacak termal oteller sayesinde hem belediye gelirleri artırılacak hemde yüzlerce işsiz gencimize iş kapısı açılacak. Özetle Turizm için Seferihisarın üst yönetimi top yükün harekete geçmeli..

Tunç Soyer’in bir zamanlar dile getirdiği kampus olayı hayata geçirilebilir…