Seferihisar Emlak

CANER GÜNEY / YENİ HABER – Seferihisar Alevi Kültür Derneği, 28 sene önce Sivas’ta Madımak Oteli’nde katledilen 35 can için anma etkinliği düzenledi. Anma etkinliğine Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Senem Gürer Solak, CHP İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi Köksal Yıldırım ve çok sayıda sivil toplum temsilcileri ve yurttaşlar katıldı.

Tepecik mahallesindeki Seferihisar Belediyesi’ne ait düğün salonunda gerçekleşen etkinlikte, şiir, şarkı ve ağıtlar eşliğinde Madımak katliamında hayatını kaybeden yurttaşlar anıldı. Seferihisar Alevi Kültür Derneği Başkanı Gül Bahar Kaplan, “Bu seneki anma programının sloganı laik, demokratik bir ülke için adalet olacaktır. Yaşadığımız bu topraklarda insanlık adına dil, din, ırk, mezhep ayrımcılığı yapmadan birlik beraberlik içerisinde yaşamak tek temennimizdir. Birliğimiz, beraberliğimiz daim olsun.” dedi.

Tarihe ‘Madımak Katliamı’ olarak geçen elim olayda hayatını kaybeden vatandaşların ruhu için hızır lokması dağıtıldı. Etkinlik, Narlıdere Cem Evi dedesi Veysel Karababa’nın konuşmasıyla son buldu.