Seferihisar Emlak

ASYA YAŞARİKİZ / YENİ HABER – MHP’li Meclis üyesi Ahmet Mirze, Eylül ayı Meclis toplantısında ilçenin otopark sorununun trafik çilesini de doğurduğunu bu yüzden Meclis’in birlikte hareket ederek sorunu çözmesi gerektiğini söyledi.

Mirze, Seferihisar’ın otopark sorunu için Meclis’e daha önce konuyla ilgili önerge verdiğini hatırlatarak, sorunun acilen ele alınmasını talep etti. Mirze gazetemize yaptığı açıklamada 5216 sayılı kanun kapsamında kalan belediyelerde Büyükşehir Belediyesinin ilçe belediyeler adına otopark hesabı açtığını ve bu hesapta toplanan otopark meblağının Büyükşehir Belediyesince ilçe belediyede yapılacak otoparklarda kullanıldığını hatırlattı.

GÖREV SOYER’DE

Mirze, 2019 Yerel Seçimleri öncesi Tunç Soyer ile otopark sorununu ele aldıklarını da belirterek, “Kendileri ilçemize ait otopark hesabımızda 7 milyon TL olduğunu söylemişti. Ancak kullanma yetkisinin İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde olduğu için biz kullanamıyoruz, Aziz başkana defalarca söylememize rağmen yaptıramadık demişti. Şimdi önümüzde bir engel de kalmadı. En kısa zamanda ilçemizin otopark sorunu çözülmeli. Otopark sorunu çözülünce haliyle trafik de rahatlayacak” ifadeleri ile çözüm talebinde bulundu.