Seferihisar Emlak

Seferihisarda hizmet veren Mehmet Ergon Anaokulu, çocuklarımızın sosyal hayata hazırlanmasında adeta ezber bozuyor.
Seferihisar’ın Eski Belediye Başkanı Mehmet Ergon’un girişimi ile açılan kreş, özellikle çocukları sanal ortamdan uzak tutarak, arkadaşlık, paylaşım, oyun oynama ve el becerileri kazandırma konusunda dikkat çekiyor.
Önceki gün Seferihisar.com ve Yeni Haber merkezini ziyaret eden minikler Yayın Sorumlumuz Mustafa Karabulut ile gazetecilik üzerine sohbet ettiler ve soru sordular.
HABER MERKEZİMİZİ ZİYARET EDEN MİNİKLER CIVIL CIVILDI
Mehmet Ergon Anaokulu 4-6 yaş gurubundan öğrenciler gazetecilik üzerine ilginç sorular sordular.

Gazete ebatlarını nasıl belirliyorsunuz”, “Gazetecilik ne demek” gibi sorular soran miniklerin merakını Mustafa Karabulut giderdi… 


Öğretmenleriyle birlikte yayın kurumumuzu ziyaret eden minikler adına açıklama yapan kreş kurucusu Eski Belediye Başkanı Mehmet Ergon,Çocuklarımız teknolojinin rüzgârına kapılıp, sosyal hayattan kopuyorlar. Arkadaşlık, paylaşım kavramları unutuluyor. Aile bağları teknolojinin etkisinde zayıflıyor. Bizim amacımız teknolojiden çocukları uzak tutmak değil. Teknolojinin sosyal hayatı etkilemeden kullanılabileceğini öğretmek. Artık çocuklarımızın sokaklarda oynama, sokaklarda hayatı ve arkadaşlığı öğrenme şansları kalmadı.

Biz sokak oyunlarını onlara oynatırken hem bedensel güçlenmeyi sağlamaya hem de arkadaşlık ve paylaşım gibi kavramları aşılamaya çalışıyoruz” diyen Ergon ekledi: “Çocuklarımızın kişisel mutluluklarında olumlu gelişmeler olduğunu hem bizler hem de aileler gözlüyor. Bu elbette bizi de mutlu ediyor. Çocuklarımız daha birkaç ay içerisinde çok güzel oyunlar oynamaya, ekip olmanın önemini anlamaya, öğrenmeye başladılar. Amacımız temel hayat eğitiminin en önemli unsurlarını aşılamak”.
Mehmet Ergon Kreş Okulu 99 öğrenci kapasiteli. Şu an 60 civarında öğrenci bulunuyor. 9 öğretmenin görev yaptığı okul da iki mutfak annesi görev yapıyor…