Seferihisar Emlak

Yaklaşık üç ay önce AK Parti Seferihisar İlçe Kadın Kolları kongresinin İlçe Tarım Müdürlüğünde yapılması ve binaya AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın adına “Hoşgeldiniz” pankartı asılması, CHP İlçe Teşkilatı’nın eleştirilerine neden olmuştu.

Resmi dairede bir siyasi parti kongresinin yapılması ülke genelindeki basında da yer alınca olay büyümüş, İlçe Tarım Müdürü Ali Özdemir geçici olarak görevden alınmış, yaklaşık üç ay aradan sonra da geçtiğimiz hafta tekrar göreve iade edilmişti.

ATAMASI YAPILACAK

Özdemir’in geçtiğim hafta göreve iade edilmesinden sonra bakanlık tarafından başka il veya ilçeye atamasının yapılacağı iddiaları üzerine kamuoyundan AK Parti ve MHP ilçe başkanlarına yönelik, “Müdürümüze niçin sahip çıkmıyorsunuz” sesleri yükselmişti.

Konu seferihisar.com haber sitemizde de her yönden yer aldı, yazarlarımız Tevfik Tortamış ve Mustafa Karabulut, köşelerinde,  “AK Parti ve MHP başkanları başarılı müdürümüze niçin sahip çıkmıyor” eleştirisi yönelttiler.

Bu gelişmeler üzerine MHP İlçe Başkanı Ahmet Şeremet açıklama yaptı….

‘’Ülkücü kökenli olmasa da çalışkan müdür ve memurlarımıza her zaman sahip çıkacağız’’ diyen Şeremet şunları söyledi:

‘’Seferihisar ilçe merkezinde veya köylerde tarımla uğraşan ve evlerinde yaptıkları ev yemekleri pazarda satarak üç beş kuruş kazanan ev hanımları, çalışkan müdürümüz Ali Özdemir’e çok saygı duyuyor.

Çiftçilerimiz de kendisini çok seviyor. İktidar partisi kadınlarının kongresi nedeniyle görevden alınan müdürümüzün yerine iadesi için gecemizi gündüzümüze katarak Ankara düzeyinde çalışmalar yürüttük. Bundan sonra da müdürümüzün başka il ve ilçeye ataması söz konusu olursa yine aynı tepkimizi verir, görevde kalması için aynı çalışmaları yürütürüz” açıklamasında bulundu.

AK Parti İlçe Başkanı Aydın: Göreve dönmesi için çalışmalar yürüttüm.

MHP İlçe Başkanı Şeremet’in ardından görüşlerine başvurduğumuz AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın da, ‘’İlçe Tarım Müdürü Ali Özdemir’in AK Parti Kadın Kolları kongresinin kurum binasında yapılması gerekçesiyle açığa alınması üzerine  Binali Yıldırım ve Hamza Dağ gibi isimlerle konuşarak göreve dönmesinde öncülük yaptım, ancak bakanlık başka il veya ilçeye atamasını yaparsa elimden ne gelir bilemiyorum” açıklamasında bulundu.

HABERİN YORUMUNU “Ak Parti İlçe başkanı samimi mi?” başlığıyla MUSTAFA KARABULUT köşesinde yazdı.

Son Güncelleme : 24 Ocak 2021 23:44