Seferihisar Emlak

Ulamış’ta düzenlenen Çocuk Atölyesi’nde Milli Basketbolcu Birkan Atuk, çocuklarla birlikte basketbol oynadı.

Seferihisar Belediyesi ve Sosyal Ben Vakfı işbirliği ile düzenlenen Ulamış Çocuk Atölyesi’nde 17-20 Temmuz 2017 tarihlerinde gerçekleşti. Yaz tatilinde çocuklara yönelik çeşitli alanlarda atölyeler kurarak onların sosyalleşmesine ve beceri kazanmasına katkı sağlamak amacıyla geliştirilen projede 60 çocuk yer aldı. Seferihisar’ın ulamış köyünde başlatılan etkinlik kapsamında   icat, müzik, dans, taş boyama , resim ve spor atölyeleri gerçekleştirildi.

20 Temmuz Perşembe günü yapılan spor atölyesinde Milli Basketbolcu Birkan Batuk da yer aldı. Ünlü basketbolcu projede yer alan çocuklarla basketbol oynadı. Miniklerle keyifli dakikalar geçiren milli basketbolcu Atuk projeyle ilgili; “Türkiye’deki her çocuğun en iyi olanaklara sahip olması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü her zaman çocuklar bizim geleceğimiz. Buradaki çocuklarda pırlanta gibi, hepsi çok iyi kalpli çocuklar. İnşallah ilerde çok iyi yerlere geleceklerini düşünüyorum” dedi.

Atölye çalışması Seferihisar Çocuk Belediyesi Başkanı Selin Ada’nın basketbolcu Birkan Atuk’a ve Sosyal Ben Vakfı sorumlusu Seren Yenici’ye hediyelerini vermesiyle tamamlandı. Projenin son ayağı olan 21Temmuz Cuma günü Ulamış Köyünde çocukların atölyelerde yaptıkları çalışmaları sergileyecekleri etkinlikle proje tamamlanacak.