fbpx

Miva Grup’tan yüksek faturalara karşı çözüm: Güneş enerjisi

Seferihisar’da birçok alanda hizmet ve proje üreten MivaGrup bünyesine yeni bir enerji sistemi ekledi.
Miva Grup’tan yüksek faturalara karşı çözüm: Güneş enerjisi
Yayınlanma tarihi : 16 Şubat 2022 10:06

Seferihisar’da birçok alanda hizmet ve proje üreten MivaGrup bünyesine yeni bir enerji sistemi ekledi. MRM Solar adı verilen enerji sistemiyle mesken ve fabrika çatılarına güneş paneli kurularak doğa dostu ve ucuz elektrik üretilecek. Son dönemde artan elektrik faturalarına ve çevre kirliğine karşı güneş enerjisinin önemi bu projeyle birlikte tekrar hatırlanacak.

DOĞA DOSTU ENERJİ VE YÜKSEK FATURALARA KARŞI ÇÖZÜM”

Proje hakkında bilgi veren Miva Grup kurucusu Sihan Han: “Biz miva-tech ailesi olarak her zaman yeniliği kendimize ilke edindik. Seferihisar’da yenilenebilir ve doğa dostu olan güneş enerjisi sistemlerini başlattık. Üretimden, montajına ve denetimine kadar tüm uygulamaları anahtar teslim bir şekilde yapıyoruz. MRM SOLAR kurucu ortaklarından elektrik elektronik mühendisimiz Mert Akarsu ile yapacağımız ev, villa ve fabrika gibi projelerde bu sistemi kullanarak örnek olacağız. Seferihisar’dan başlayarak tüm Egeye güneş enerjisi sistemlerini kurarak yüksek fatura problemine karşı da bir çözüm üretmek istiyoruz” dedi.

ENERJİDE DIŞA BAĞIMLILIK AZALACAK”

Projenin üreticilerinden mühendis Mert Akarsu’da ülke genelinde enerjide olan dışa bağımlığı azaltmayı planladıklarını belirterek: “Vatandaşlar elektrik zamlarından etkilenmeden kendi elektriklerini üretecekler. Enerji talebi de bu şekilde karşılanacak. Kişiler kendi elektrik üretimlerini sağlayacakları için ülke genelinde dışa bağımlılıkta azalacak” dedi.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (4)
 • Seferihisar Apart dedi ki:

  100% enerji tasarruf edebildik. MRM Solara Hayirli ugurlu olsun

 • Ahmet Yar dedi ki:

  Çok teşekkür ederim, iyi ekip, iyi malzeme.

 • Ayhan cenik dedi ki:

  Fıyatlar uygun bence herkes evıne yapmalı bu faturalar artık mide bulandırıyor arkadaşlara kolay gelsın hayırlısıyla yapacaz

 • İsmail Y. dedi ki:

  Başarı dilerim, Seferihisar’a şimdiden Hayirli uğurlu olsun