Seferihisar Emlak

Müzik Gruplarıyla Ercan Saatçi

İlkokulda mandolin ve akordeon çalan lise yıllarında ise Sabri Süha Ansen’den keman dersleri alarak ruhundaki müzik sevdasını yeşertmiştir. Lise yıllarında çeşitli gruplar kurmuş 1985 yılında kurduğu Ercan Yavuz Vahe ile çeşitli ödüller almıştır. Ercan Saatçi şarkıları arasındaki Will Cary adlı eser ona ilk kayda değer ödülü kazandırmıştır. İ.T.Ü Türk Müziği Devlet Konservatuarı öğrencisi iken Eurovision’a katılma hakkı kazanmıştır. Ercan Saatçi, kaliteli sesi ve müzik hayatıyla akıllarda yer edinmektedir.

Grup Vitamin Bol Vitamin

1990 yılında kurduğu Grup Vitamin’le birlikte yaptığı Bol Vitamin ile Ercan Saatçi albümleri başlangıcı yapılmış oldu. Altın Güvercin yarışmasına katılarak birincilik ve ikincilik ödülleri almıştır. Gençlere hitap eden tarzı onun liderlik sıralarına yerleşmesine yardımcı olmuştur. Daha birçok ödül alan Ercan Saatçi’nin albümleri arasında Özledim, Vitamin Değil Şifa Niyetine, İşte Yeniden, Sayenizde, Tam 14 Saat Oldu ve Manşet vardır.

Ebabil Bir Kuştur

Ufuk Yıldırım ile kurduğu Uf-Er’den sonra İzel ve Çelik’le grup kurmuştur. Ercan Saatçi mp3 indir ile gruplarla ve solo yaptığı şarkılarını dinleme fırsatı elde edilir. Ebabil Bir Kuştur şarkısını 90’lı yıllarda genç olan herkesin ezberinde vardır. Çünkü dönemin en hit şarkılarındandı. Ercan Saatçi sadece şarkıcı kimliğiyle değil yapımcı kimliğiyle de ön plana çıkmaktadır. Bundan dolayı Ercan Saatçi’nin çok geniş kapsamlı bir şekilde müzik hayatında var olduğunu söylemek mümkün olmaktadır.

 

Son Güncelleme : 28 Nisan 2019 15:55