Seferihisar Emlak

Cumhuriyet İstiklali Tam’dır. Yani Tam Bağımsızlık… Askeri, siyasi, ekonomik, kültürel… Her alanda tam bağımsızlık demektir Cumhuriyet. “YA İSTİKLAL YA ÖLÜM” demektir Cumhuriyet.

Nedir Cumhuriyet?

Cumhuriyet,dünyadaki ilk,özgün demokratik KURTULUŞ SAVAŞI’nı vererek,bu savaşı meclis ile yürüterek yedi düveli,emperyalizmi yenmek,ardından saltanatı ve hilafeti kaldırarak “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir”demektir.Ulusal Egemenlik’tir Cumhuriyet.

Nedir Cumhuriyet?

Cumhuriyet akıldır,bilimdir.Cumhuriyet laikliktir.Aklı özgür kılmaktır.Cumhuriyet çağdaşlaşmak,uygarlaşmaktır.Cumhuriyetaydınlanmadır.

Türk Devrimi’dir Cumhuriyet.

Nedir Cumhuriyet?

Cumhuriyet okuldur.Akıl ve bilimin rehberliğinde cehaleti yenmektir.Türkiye’nin dört bir yanını köy enstitüleriyle,halk evleriyle,halk odalarıyla donatmaktır Cumhuriyet.

Nedir Cumhuriyet?

Cumhuriyet kadındır.Okuyan,çalışan,yöneten kadındırCumhuriyet.İsviçreden,birçok Avrupa ülkesinden çok önce kadına seçme ve seçilme hakkı vermektir Cumhuriyet.Kadını başat hale getirmektir Cumhuriyet.

Nedir Cumhuriyet?

Osmanlıdan kalan borçları bile ödemek,hiç borçsuz,sanayide,1932’de % 17,1933’de % 18 büyüme ile dünya rekoru kırmaktır Cumhuriyet.Üretimdir Cumhuriyet.

İsparta’dan Karabük’e,Malatya’dan Kırıkkale’ye,Zonguldak’tan Kastamonu’ya,Uşak’tan Kayseri’ye,İzmit’ten Turhal’a,Bursa’dan Keçiborlu’ya,Eskişehir’den Sivas’a,Nazilli’den Elazıg’a,Gemlik’ten Iğdır’a Türkiye’yi fabrikalarla donatmaktır Cumhuriyet.Uçak fabrikası kurmak,dışarıya uçak satmaktır Cumhuriyet.Ülkeyi demir ağlarla örmektir Cumhuriyet.

Nedir Cumhuriyet?

Cumhuriyet,tifo’yu,tifüs’ü,frengi’yi,verem’i,cüzzam’ı,sıtma’yı…ülkeyi kırıp geçiren hastalıkları defetmektir.1930’da dışarıya çiçek aşısı ihraç etmektir Cumhuriyet.Her dört kişiden birisinin trahomdan muzdarip olduğu ülkede,insanları kör olmaktan kurtarmaktır Cumhuriyet.

Nedir Cumhuriyet?

Cumhuriyet,köylüyü kalkındırmaktır.Örnek çiftlikler,Ziraat Enstitüleri,Tohum Islah Enstitüleri kurmaktır Cumhuriyet.Şekerini,buğdayını dışarıdan alan ülkeyi buğday,şeker satar hale getirmektir.

Nedir Cumhuriyet?

Cumhuriyet imkandır.Sülale saltanatına,devşirme yönetimine son vermek,kıyı kaptanının oğlunu,köylünün oğlunu,tabur imamının oğlunu,memurun oğlunu,ustanın esnafın oğlunu,hafızın oğlunu, müftünün oğlunu Cumhurbaşkanı yapmaktır Cumhuriyet.

Nedir Cumhuriyet?

Yurtta Sulh Cihanda Sulh’tur Cumhuriyet.Balkanlardan,Ortadoğuya,Asyaya Barış Çemberi oluşturmaktır.Komşularla iyi ilişkileri ve dostluk bağlarını geliştirmektir Cumhuriyet.

Cumhuriyet saygınlıktır.Düşmanının bile seni Nobel Barış Ödülü’ne aday göstermesidir Cumhuriyet.

Nedir Cumhuriyet?

Ulusal birlik ve bütünlüğü sağlamaktır Cumhuriyet.İnsanları bölmek,kamplara ayırmak,kutuplaştırmak,parçalamak,birbirine düşman haline getirmek değil,vatandaşlık temelinde birleştirmektir Cumhuriyet.Ne bir ırk vurgusu,ne bir inanç mezhep vurgusu olmaksızın“Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye halkına TÜRK MİLLETİ denir”demektir Cumhuriyet.

Ulusal Onura sahip çıkmaktır Cumhuriyet.

CUMHURİYET ATATÜRK’TÜR…

Yaşasın Atatürk…

Yaşasın Cumhuriyet…

En büyük bayramımız,Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun…

Son Güncelleme : 10 Kasım 2016 9:16