fbpx

Nişancı’dan Soyer’e jet yanıt

Nişancı’dan Soyer’e jet yanıt
Yayınlanma tarihi : 30 Aralık 2014 1:00 - Güncellenme tarihi : 29 Eylül 2016 4:38

Seferihisar’da siyasetin gerilimi AK Parti ilçe kongresiyle yükselirken, Nişancı’nın kongredeki konuşmasına Tunç Soyer’den cevap gelmişti. Nişancı Başkan Soyer’in mesajına seferihisar.com aracılığıyla cevap verirken, “kavgadan yana değiliz” mesajını verdi.

Nişancı açıklamasında şu cümleleri kullandı:

Bugün dostluktan kardeşlikten bahsedenler, AK Partili olduğu için atılan, sürülen işçi kardeşlerimizden, pazar yerinde yeri değiştilenlerden bahsetsinler.Tehdit ve baskıyla nasıl politika yapıldığının ispatını istiyorlarsa kendilerine isim listesi gönderebilirim. Ben de 10 yıl belediye başkanlığı yaptım ama bir kişi çıkıp ‘Nişancı CHPli olduğu için beni işten çıkardı’ diyemez.

Bizim derdimiz kavga ortamı yaratmak değil. Maalesef Tunç Bey cümlelerin içinden cımbızla kelimeleri çekerek beni kavgacı göstermeye çalışıyor. Cumhuriyet tarihinin en çok yer satan başkanına, ‘o yerlerin parasını populizm ve kişisel tanıtım için kullanırsan tepene balyoz gibi ineriz’ dedim, tekrar buradan diyorum. Bizim derdimiz Seferihisar. Projeyle de gelirsen Ankara’da bakanlıkların kapısında yatarım.

Ne 98 yılında aday olurken ne de şimdi bir göreve kendi isteğimle gelmedim. Kamuoyu görevi verdi, aday oldum. Siyaseten birilerinin başladığı yaş benim bıraktığım yaş olmaz. Ben daha 43 yaşındayım, yaşadığım süreçten, yaptığım görevlerden tabii ki kendime ders çıkardım. Millete hizmet etmek için varım.

Rekor oy meselesine gelince, bunca yılın aslan sosyal demokratlarının cemaatle işbirliği yapabileceklerini, Seferihisar’da yerel seçim değil de ‘hırsız var’ edebiyatıyla seçime girileceğini hesaplayamadık. İzmir’de en çok oyu alan AK Partili adayım. Tunç Bey’in icraatları üzerinden seçime gitsek sonuç ne olurdu kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

Düne kadar olan tartışmaların hepsi siyasetin doğal süreci içinde yaşandı bitti. Umarım yeni yılda kimse gönül verdiği parti yüzünden işinden olmaz. İnşallah yeni yıl Seferihisar’da iyi projelerin altına imza atacağımız bir dönem olsun.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)