fbpx

Nişancı’dan Soyer’e: “Relax Mr. Soyer, relax plase!”

Nişancı’dan Soyer’e: “Relax Mr. Soyer, relax plase!”
Yayınlanma tarihi : 05 Aralık 2015 3:50 - Güncellenme tarihi : 29 Eylül 2016 4:37
Geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı Tunç Soyer, gayrimenkul satışlarıyla ilgili yaptığı açıklamada Belediyenin satmış olduğu araziyi Nişancı’nın en yakın arkadaşının satın aldığını vurgulayarak, “Sattırmam dediğin yeri en yakın arkadaşlarından biri, geçmiş dönem meclis üyen satın alacak. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu” demişti. AK Parti İlçe Başkanı Hamit Nişancı, “Relax Mr. Soyer , relax plase !” başlığıyla Başkan Tunç Soyer’e yanıt verdi.
İşte o açıklama:
Relax Mr. Soyer ! Relax plase !…
Türkçeyi daha az kullandığınız için , İngilizce anlatmak iyi olurdu diye düşündük ama , bizde o kadar dil nerede ? Bu başlıkla idare ediverin artık !…
Ya , tüm borçları bitirip rahata çıkmışsın ; huzura kavuşup kamu kurum ve kuruluşlarının baskı (!) ve yaptırımlarından kurtulmuşsun … peki neden hala daha gerim gerim geriliyorsun ?
Neden hala daha , saracak yer arıyorsun ? Eski defterleri kurcalayıp , aynı teraneleri söylüyorsun ?
Yoksa , yolunda gitmeyen birşeyler mi var ?
Yoksa yoksa , satışlardan biri “plan”lananın dışına mı çıktı ?
Ummadığın yerden “gol” yedin de , acısını çıkarabilmek için “çamur”a mı yatıyorsun ?
Bu kadar “cambaz”ın bir ipte oynamayacağı belliydi , aşikardı !.
Her satışınızda ıslık çalarak keyiflenenlerin , kendi yerleri satıldığında tepenize çıkacağınızı bilmiyor olamazdınız !
Hesaplarınız bu noktada ters tepti .
Tam “dikensiz gül bahçesi”ne çıktım derken … resmen şapa oturdun !
Ayıkla şimdi pirincin taşını !
Artık CHP’liler de inanmıyorlar sana , her söylediğin yalan olduğu için !
Onlar da seni sorgulamaya başladılar !
Üstelik , “bu daha başlangıç” iken sorguluyorlar … daha buz dağının görülen kısmında bu isyan !…
Seferihisar’ı tanıtma masalı da sökmüyor , Küba seyahatından sonra …
Bıraksaydın da Küba bari tanımasaydı bizi …
Sen önce kendi Meclis Üyelerini ikna etmeye bak ! Onlar vatandaşla birebir muhatap ve senin hakkındaki ithamlara cevap dahi veremiyorlar … kaldı ki savunsunlar !
Neymiş , satılan yeri Hamit Nişancı’nın en yakın arkadaşı almışmış !
Peki, en yakın arkadaşı aldı diye Hamit Nişancı açtığı “Satışın İptali” davasını geri mi çekmiş ?
Neden işin bu kısmını söylemiyorsun ?
Neden Hamit Nişancı’nın satışa değil de , paranın senin gibi “iş bilmez” birinin eline geçmesine ve daha önce ele geçenler gibi “çarçur” edilmesine karşı çıktığını söyleyemiyorsun ?
Bu , sonun başlangıcı Mr. Soyer !
Relax Mr. Soyer , relax plase !
Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (38)
 • cengız cansız dedi ki:

  tunç soyerı eleştıren arkadaşlar tunç soyerın dönemınde satılan gayrımenküler parasıyla seferıhısa dışında harcandığını paranın çarçur edıldığini çalındığını yolsuzluk olduğunu düşünüyormusunuz tabıkı her yığidin bir yoğurt yıyışi var hem hamıt nışancının başkanlığı daha iyi yapacağına inanıyormusunuz ona bakın gerısı hıkaya

 • cengız cansız dedi ki:

  sn hamıt nışancı kendını tunç soyerle bır tutma ne olur başka şeyler söyle mesela sen gerçek seferıhısarlıysan ulaştırma bakan kankan ıktıdar ın ilçe başkanısın bu yoldan yardımcı olabılırsın tunç soyerı eleştıren arkadaş

 • Mehmet Kenan Salman dedi ki:

  Bırakın artık kasaba benim ya

 • Nevşehirli dedi ki:

  Nişancı kardeş önce başkalarının yazılarını kopyalayarak kullanacağına sende bir şeyler yazmayı öğren bir zahmet olur mu.

 • DOBRACI dedi ki:

  Sen ulusarası bir marinada yöneticlik yap ama İngilizce bilip bilmemeyi hafife al; reisinizin ağzından çıkan sözleri vahiy gibi (…Hamit Başkan açıklama yapar , yorumlar ; ben veya bir başka arkadaşım kaleme dökeriz ….) kaleme aldığını itiraf et; noktalama dahil Türkçeyi katlet ve ardından burada bir gurur abidesi gibi ahkam kes… Bu ne pişkinlik sendeki? Sana bir sorum olacak:

  1.) Vahiylerini kaleme aldığın şahıs bundan birkaç sene evvel şimdiki mensubu olduğu partiye üye olmayıp başka partiye üye olsaydı sen yine Ak Parti’ye üye olurmuydun?

 • salih yumurtaci dedi ki:

  açıklamalara ve yorumlara göre seferihisar’ımızın geleceği için katılımcıların fikirlerini açıklayabilecekleri misyon ve vizyon toplantısı düzenlenmeli diye öneriyorum
  sevgi ve saygılarımla 05396858960

 • ADİL dedi ki:

  SAYIN CANAN ŞAYET HER İKİ TARAF BİRBİRLERİNİ SUÇLUYOR İSE İSTER SEÇİMİ KAZANIN İSTER KAYBEDİN SİZİN HAKKINIZDA AĞIR ELEŞTİRİLER VAR İSE BEN ŞAHSEN DOĞRU YOLDA YÜRÜDÜĞÜMDEN EMİN İSEM ÇIKARIM HALKIN KARŞISINA KENDİME ATILAN EN AĞIR ELEŞTİRİLERE CEVAP VERİRİM.ESASINDA İSTER MERKEZİ YÖNETİMLER OLSUN İSTER YEREL YÖNETİMLER OLSUN İLK BAŞTA HESAP VERECEKLER İKTİDARDA OLANLARDIR . ÇÜNKÜ MUSLUĞUN BAŞINDA ONLAR VARDIR SAYGILARIMLA

 • Canan. Adil bey'e dedi ki:

  Demokrasilerde hükümetler 4 yılda bir, yerel yönetimlerde 5 yılda bir hem hesap veriyor hemde sandığa gidiyor. Hamit Tunç Soyer’in karşısında büyük yenilgiye uğramış iken ve henüz iki yıl olmadan Tunç Soyer Hamit Bey ile karşı karşıya gelecek Mustafa Karabulut Moderatörlüğününde bir araya gelip Hamit bey’e hesap verecek öylemi:) Güldürmeyin kendinize. O halde Başbakanınızda Kılaçtaroğlu’nun karşısına çıksaydıya seçimlerden önce veya sonra. Çok komiksiniz vallahi:))))

 • Adil dedi ki:

  Sayın Mustafa KARABULUT beyefendi de aşağıda bahsettiğim panelin Moderatörlüğünü üstlenebilir sanırım

 • Adil dedi ki:

  Sayın nişancı ve Sayın soyer, bence tıpkı amerikan başkanlarının seçimden önce yaptığı gibi çıkın beraber bir panele seferihisar halkının karşısına, kim döneminde neler yapmış, kalem kalem belediyenin bilançosunu gelir ve giderlerini borçlarını halka sunun o zaman seferihisar halkına olan görevinizi yerine getirmiş olursunuz.

 • Recai Gündağ dedi ki:

  Bu yazının Hamit Nişancı’ya ait olmadığı çok belli. Bunu sizlere kim gönderdi. Tuzak mı kurmuşlar Hamit Nişancı’ya. Acaba haberi var mıydı bu yazıdan. merak ettim.

 • EMRE YILMAZTÜRK dedi ki:

  YORUMLARIN BAZILARI ÇOK SAYGISIZ HESAP ORTADA 6 YILDA NE SATILMIŞ NEKEDAR PARA ALINMIŞ YAPILAN YATIRIMIN MİKTARI NE’DİĞE SORALIM SAYIN SOYER ÇIK ORTAYA DEKİ HALKA ŞU KADAR BORÇLU ALDIM BELEDİ’YEYİ ŞU KADAR ARSA VE MÜLK SATTIM KARŞILIĞINDA ŞU YATIRIMLARI YAPTIM KAÇMANIN SUSMANIN ANLAMI VARMI SÖYLENTİYE GÖRE 70-80 TİRİLYONLUK SATIŞ YAPILMIŞ PARA NERDE PARKMI YAPTIN SOKAKMI YAPTIN YURTMU YAPTIN AÇIKLA’LADA HALK BİLSİN AYIPTIR BUKADAR İFTİRANIN KARŞISINDA SUSMANIN BİNBİR TÜRLÜ ŞAHİBE YATIYOR SAYIN SOYER YA BİR BELEDİĞE BAŞKANI SAHAYA ÇIKAR ESNAFA UĞRAR GÜNDE 2 SAAT ÇARŞI MERKEZİNDE GEÇİRİR YA ARKADAŞ SİZDE İNSANLARLA KONUŞMAKTAN ESNAFI GEZMEKTEN ACİZSİNİZ ÇIKIN BAKALIM ÇARŞI MERKEZİNDE YÜRÜYECEK BİRTANA KALDIRIM VARMI SEFERİHİSARI GEZMEĞE GELEN YABANCI LOKANTALARIN MASA VE SANDALYESİNDEN KOLA DOLABINDAN ASVALT ORTASINDAN GİDİYOR BUNLARI BİR GÖRÜN HALKIN ESNAFIN ARASINA GİRİN BEN 6-7 SENEDİR HİÇ RASLAMADIM SAYIN KARABULUTUN SİZİ ESNAFLA ÇEKİLMİŞ MEYDANDA ÇEKİLMİŞ BİR RESMİNİZİ ARTIK HALK VE MECLİS ÜYELERİNİZ ARKANIZDAN KONUŞMAYA BAŞLADI TABİ SİZ KAÇARSANIZ BİRİLERİ ARKANIZDAN KOVALAR CESUR OLUN HALKIN ARASINA GİRİN SİZİ O MAKAMA SEÇEN HALKTAN KAÇMAYIN İNŞALLAH BİZLERİ YANILTIRSINIZ

 • ali değirmenci dedi ki:

  Seferihisar ın yerlisi PRAFA oyununu iyi bilir..
  Eli söyleyen tarafın oyunu kazanmak için pek çok hamlesi vardır. Ancak, bu hamlelerden birisi vardır ki rakipleri çaresiz duruma düşürür. Bunun adı sıkıştırmadır.ben öyle diyorum..
  Hamit Nişancı sıkıştırma hamlesini yapmakta ve Tunç Soyer i zorlamaktadır.
  PRAFA oyununda.. doğru zamanda ve doğru atak ile yapılan sıkıştırmadan kurtuluş yoktur. Yapabileceğiniz en doğru savunma bu oyuna düşmemektir. Eğer düşerseniz “yandı gülüm keten helva!..”
  Bir işin çıraklığını yapmadan ustası olunmaz…
  PRAFA oyununu severim…ama BRİÇ oyununu da severim…

 • Alper'e hitaben dedi ki:

  Alper Turan’a söyleyin Türkçe’yi önce kendi öğrensin. Noktalama işaretleri boşluk bırakılıp kullanılmaz. Bu kadar basit kuralı bilmeyip ahkam kesiyor. Öyle babadan böyle oğul. Kendini zorlama 50 yaşından sonra öğrenilmez zaten yazım kuralları. Bence hiç yazma da babası herkese öğretmiş oğluna öğretememiş demesinler.

 • ali değirmenci dedi ki:

  kişisel hesaplaşmaları bir kenara bırakıp gerçekleri tartışmalıyız…
  sonuçta Seferihisar ın geleceği satılıyor…
  bu satışa nasıl gelindi..bu borçlar nasıl 6 yılda ödenmedi..ve katlanarak arttı.
  CHP li bir belediyenin sosyal demokrat olduğunu söyleyen bir başkanı.. belediyenin mallarını 5 yıl içinde satarken 10 kez düşünmeli ve niçin bu noktaya gelindiğini hamit nişancıya değil Seferihisar halkına anlatmalı..
  Sn.Soyer in..bu satışları ve geçmişte yapılan satışların neden..nasıl.. ve niçin satıldıklarını ve elde edilen gelirin nerelere ve nasıl harcandığını dürüst bir şekilde biz Seferihisar halkına anlatacağını inanıyorum..
  yoksa ömrü bu sorulara cevap vermekle geçer..
  en basitinden Akkum da ki Oxford yazarlık okulu..http://www.seferihisar.bel.tr/tr/?option=com_content&view=article&id=615:oxford-izmirde-yaratici-yazarlik-merkezi-acacak&Itemid=131
  orhanlı köyü doğa okulu derneği..http://www.egitimtercihi.com/gundem/9795-doga-okulu-2014-te-ucretsiz-egitime-basliyor.html…. bunun gibi onlarca yarım kalmış proje..asıl bunlar tartışılmalı ve sorgulanmalı…
  Geçekten de bunların sorgulanması gerekir…konuyu ayağa düşürmeden biz sosyal demokratlar..öncelikle biz sn.Soyer i sorgulamalı ve öz eleştirisini istemeliyiz…

 • Perihan Michels dedi ki:

  Bir kaç kez geldiğim Seferihisar’ın düzenine, temizliğine ve sakinliğine hayran kaldım. “Sakin Şehir” olmanın getirdiği dinginliği yaşadım. Eminim ki bunda, Sayın Tunç Soyer’in emeği asla yadsınamaz. Seferihisar’a yerleşmeyi düşünüyorum.

 • Cagdas Simsek dedi ki:

  Bir Tunc Soyer’in aciklamasini okudum, bir de bu mini Melih Gokcek’in seviyesiz aciklamasini okudum, kalite olarak aralarinda daglar kadar fark var. Tunc Soyer gibi donanimli birinin baskan olmasi Seferihisar icin buyuk bir sans. Ayrica “Turkceyi pek kullanmadiginiz” demis ama Soyer hem TUrkce’yi, hem ingilizceyi Nisanci’dan cok daha iyi kullaniyor. Son olarak, “plase” nedir yahu? iste bunlar hep fazla Lig TV izlemenin sonuclari. “please, sayin Nisanci, Please”.

 • Seferihisarlı dedi ki:

  10 yıl boyunca yaptığın başkanlık sırasında sen ve arkadaşların sayın nişancı; belediyenin olanaklarını izmir’in gece hayatında tükettiniz. Ondan sonra elinize alıp mikrofonu milleti uyuttunuz aynen şimdi iktidarın yaptığı gibi. Tam da layık olan yerdesiniz. Seferihisar sizden sonra medeniyete ve gelmesi gereken noktaya geldi. Artık kendi işinize gücünüze bakın. Sizin döneminiz çoktan geçti.

 • adil dedi ki:

  alper by akape bu ülkede ptt ,tekel,limanlar,köprüler,saymakla bitmez de siz ve sizin gibi düşünenler neden bu kadar duyarlı olmadınız merakım dan

 • A. Alper Turan dedi ki:

  Hamit Başkan açıklama yapar , yorumlar ; ben veya bir başka arkadaşım kaleme dökeriz .
  Bu ne onun ne de bizim bir yönümüzün eksikliğini göstermez . Aksine , paylaşımcılığı birlikte düşünebilmeyi becerebildiğimizi gösterir .
  Bir kaç arkadaş ta “şapa oturmak” deyimini argo olarak yorumlamış . “Please” yazamadık , İngilizce bilmiyoruz diye bizi eleştirenlerin , Türkçe’den “muaf” olmaları gerçekten üzücü . Sadece “içinden çıkılması güç durum” demek . Endişe etmenize mahal yok !

  Burada tartışılması gereken ; Seferihisar’ımızın geleceği . Konuyu çarpıtmadan , saptırmadan yorumlarsanız , tabii ki bir çözüm bulamayız ama , seviyeyi hiç olmazsa daha da aşağı düşürmeyiz .
  Herkese saygılar ,

 • Türkçe Bilgisi dedi ki:

  Şapa oturmak deyimi için mini bir bilgi ; http://www.turkcebilgi.com/%C5%9Fapa_oturmak

 • Adım Soyadım dedi ki:

  Relax biraz anlaşılabilir de, plase ne? Konuyla alakası ne? Onu pek anlamadım..

 • Canan çekin dedi ki:

  Şapa oturdun!! Ne terbiyesizce, ne ahlaksızca bir cümle!! Yzık çok çok yazık Seferihisarı on yıl yöneten bu çocuk muydu? Tamda sokak çocuğuymuş:(( Çocukça ve mayfavarice bir deyim çok çok kınadım….

 • doğanbeyli dedi ki:

  kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş

 • sabahaddin kürtül dedi ki:

  sayin baylar birbirinize tas atacaginiza oturup seferihisar icin caba harcayin eger seferihisarlilar icin calismak istiyorsaniz bunu muhalefettede gösterin yanlislar uyarilir dogrularida desteklmek seferihisarlilarin vazifesidir onun icin birlik ve beraberligimiz bozulmasinsaygilarimla.
  (Bir sandalye icin)

 • Bilen varmı dedi ki:

  Şapa oturmak ne demek Hamit bey ben bilmiyorum özür dillerim siz hiç şapa oturdunuz mu acaba şapa oturmak Nasıl bir şey bilen var mı

 • DAKOTA. dedi ki:

  BAŞKANIM SEN YÜRÜ DEVAM ET.KERVAN YÜRÜR……..

 • Asi dedi ki:

  Git artık hamit bıktık senden yeter nefret ediyor um senden ölümüne chp

 • Süleyman keleş dedi ki:

  Ya satan memnun alan memnun..hani iki kişi memnunken üçüncüye ne oluyor.madem satmaya karşısında sen niye kendi arazini sattında iş kurdun.seferihisarlının gözüne girmek için TUNÇ BAŞKANIMIN Üzerinden prim yapmaya çalışma.. 10 sene başkanlık yaptın ama demek bu halk seni istememiş artık.son 2 yerel seçimdede nakavt oldun.şimdi facebookta reklam yapmayı bırak

 • muzox5 dedi ki:

  Seferihisar’a geleli on yıl oldu. Şu an senin yazını okudum. Başkanın cevaben yazdığı son yazıyıda okudum. Sayın Nişancı önceden halkın çocuğuydun, onun için her kesimden oy alıyordun. Sende millete yalan söylüyordun. Millet te senin ne olduğunu anladıki sayın Özer Türer’in seçime girdiği dönemde baktı ki akp az gidiyor chp ye yöneldi. Sonra baktın olmuyor, halkın çocuğu olmaktan vazgeçtin iktidarın çocuğu oldun. Kendinden bekleneni yaptın. Demekki hala güçlenememişsin ki ilçenin belediyesine kötü durumdayken. iktidar tarafından baskı altındayken yardım edeceğine çamur atmaya devam ediyorsun. Tam akp li olmuşsun. Şimdi kime diye sorarsan sana karşı her zaman Tunç Soyer derim.

 • Özden dedi ki:

  Ben, kızım ve ailem 5 oy verdik Soyer’e. Ürkmez de 27 oy farkla kazandı, sayın Soyer. -5 diyelim. Ürkmez uyandı. O eksiler çok arttı. Chp bir delilik yapmaz umarım sonraki belediye seçimlerinde. Kalenin ilçeleri tek tek akp ye geçiyor. 🙁

 • Sığacıklı Murat dedi ki:

  Relax hamit relax. Eski defterleri kurcalıyor demişsin. Bak eski defterde en çok oy alan aday olmazsam izmirde diyasetin kapısından geçmem diyen adamsın. İki kez seçim kaybettin akıllanmadın. Relax hamit relax

 • Mustafa dedi ki:

  Yürü Hamit Başkan. Seferihisar seferisarlılarındır. Üniversite mezunu ingilizce bilen adam olmaz olsun. Biz bize yeteriz. Seferisarın yerliis olsun çamırdan olsun.

 • Emin dedi ki:

  Vurur yüze ifadesi cahilsin bi tanesi

 • Demet dedi ki:

  Seferihisara yeni taşındım. Merkez sağ görüşlüyüm. Acaba diyordum Nişancı’ya verir miyim oyumu. Bir Tunç Soyer’in bir Hamit Nişancı’nın açıklamalarını okudum. Ve dedim ki Tunç Soyer başka. Nişancı bu memleketi 10 sene nasıl yönetmiş inanamadım.

 • Bilmeyen adam dedi ki:

  La hamit ilk bi please yazmayı öğren gözünü seveyim, 10 yıl belediye başkanlığı yaptın bu ilçede kamuoyu bunu duysa yemin ediyorum rezil oluruz tüm ülkeye , yapma ne olur ,lütfen yapma

 • fahri elçi dedi ki:

  bu yazıyı marina müdür yardımcısı yanımda yazdı hamit kardeşte Nişancının cevabı dıye onun yazısını yazmıs oturup bır yazı kaleme alamayanlar memleketımın yonetimine talıp olmus vah vah şimdi baskasının yazısını kendı yazısı diye pazarlamaya kalkanlarmı dürüst seferihisar halkına yalan demıyım hadı de ne iş beeeee

 • sabit dedi ki:

  alllaaaaaa yeminle tiksindim yerel plitika yerlerde seviye istiyorum bir chpli olarak iyice uzaklaştırıyosunuz kendını<zden hani vereyımı vermıyımı oy desem bu yazıyı okur vazgecerım şapa oturdun diyo varoş dili