Seferihisar Emlak

8 senedir Seferihisar’da yaşamakta olan seramik sanatçısı Haluk Koçoğlu, her ay üç eserini can dostları için satıyor. Eserlerini kedi maması karşılığında satan Koçoğlu gelen mamalarla sokak hayvanlarını besliyor.

Belgeseli Avrupa ve Amerika’da ödüle layık görüldü

Sanatçı Koçoğlu, belgesel ve etkileşimli multimedya üzerine çalışmalar yapmıştır. Ayasofya’nın tanıtımı için hazırlamış olduğu çalışma Amerika ve Avrupa’daki çeşitli müze tanıtım yarışmalarında birincilik ödülüne layık görülmüştür.

“Motorlu taşıt kullanmıyorum”

Ödüllü sanatçı Haluk Koçoğlu yaşamını Seferihisar’ın Düzce Mahallesi’nde sürdürmektedir. Aynı zamanda “Seferihisar Bisikletçiler Derneği” kurmaya hazırlandıklarını belirten Koçoğlu “Seferihisar’da bisiklet kullanan bisiklet meraklılarını derneğimize bekliyoruz. Bu dernek ile aslında benimsediğimiz hayat felsefesini insanlara anlatmak istiyoruz. Motorlu taşıt kullanmıyorum. Toplu taşıma ve bisikletten yanayım. Ayrıca hayvansal içerikli hiçbir ürün yemiyorum vegan hayat felsefesini benimsedim. Seferihisar’a taşındığımdan beri evimde ve seramik atölyemde kedilerimle birlikte yaşıyorum. Can dostlarımız için ayda bir kere üretmiş olduğum üç eserimi onlar için satıyor, sattığım ürünler karşılığında kedi maması alıyorum” dedi.

Sanatçı, atölyesini dileyen herkesin ziyaret edebileceğini ifade etti.