Seferihisar Emlak

Geçen hafta Cumhur İttifakı Büyükşehir Adayı Zeybekçi’yle Seferihisar Adayı Nişancı köprüde inceleme yapmıştı. Nihat Zeybekci, incelemeleri sonrası dere yatağının yönünde yapılacak küçük bir düzenlemeyle akışın yatağın geneline yayılabileceğini, köprünün zarar gören kısmının onarımının da hızlıca yapılabileceğini belirtti. İzmir Valisi’ne ulaşarak vatandaşın mağdur olduğunu anlatan Zeybekci, sıkıntının acilen giderileceği sözünü aldı.

SEFERİHİSAR BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA
Bugün belediyenin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, “Orhanlı Köprüsü ile ilgili mağduriyeti gidermek için İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Seferihisar Belediyesi işbirliğiyle çalışmalar başlatılmıştır.” denildi.

Açıklama şöyle devam etti:Orhanlı Köprüsü’nün hasar gördüğü ilk andan itibaren hem Seferihisar Belediyemiz hem de İzmir Büyükşehir Belediyemiz konu ile ilgili gerekli çalışmaları başlatmıştır. Görülen hasarın giderilmesinin uzun süre alacağı saptanmış, köprünün yeniden ulaşıma açılması için proje ve yapım ihale çalışmaları başlatılmıştır. Yöre halkımızın mağduriyetinin geçici olarak giderilmesi için, Karakoç Deresi üzerine konulmak üzere İzmir Büyükşehir Belediyesi Dereler Daire Başkanlığı tarafından araç geçişini sağlayacak olan ‘bakslar’ 03 Mart 2019 Pazar tarihi itibariyle bölgeye indirilerek çalışmalar başlatılmıştır. En kısa sürede mağduriyet giderilip, halkımızın hizmetine sunulacaktır. Değerli halkımıza, siz kıymetli basın mensuplarıyla aracılığıyla önemle duyurulur.”