fbpx

Orhanlı yangını kontrol altına alındı

Orhanlı yangını kontrol altına alındı
Yayınlanma tarihi : 04 Ağustos 2016 2:24
Seferihisar Orhanlı‘da başlayıp rüzgarın hızla yayılarak 400 hektarlık alanı tehdit eden yangın  Ege Bölgesi itfaiyelerinin ve orman ekiplerinin bölgeye gelmesi ile bu sabaha karşı kontrol altına alındı. 
IMG_2739
Dün akşam üzerinden itibaren rüzgarın etkisiyle Güneydağı, Çilyaka Mevkii’ne kadar ilerleyen yangın, Gümüldür‘deki yerleşim yerlerini tehdit ediyordu. Havadan uçak ve helikopterlerin yanı sıra Kaymakam Resul Çelik, bölge orman ve itfaiye ekiplerini Seferihisar‘a çağırdı. Takviyenin gelmesiyle gece boyunca amansız bir mücadele başladı.  Zaman zaman orman ve itfaiye ekipleri yangının yön değiştirmesi ile alevlerin arasında kaldılar. Beş kişi yaralandı ve hastanede tedavi altına alındı.
IMG_2732
Sabaha kadar yangın söndürme çalışmalarını denetleyen Kaymakam Resul Çelik, yangının arazi sahibi iki kişinin lodosa aldırmadan etraftaki çöpleri yakma girişiminden çıktığını açıkladı. Şahısların gözaltına alındığını belirten Kaymakam Çelik “Çok zor bir gece geçirdik. Yangın 400 hektarlık bir alanı tehdit ediyordu. Rüzgarın kuvveti yangın çalışmalarını olumsuz etkiledi. Ancak Manisa, Uşak, Muğla gibi illerden gelen takviye ekiplerle durumu lehimize döndürdük. Havadan müdahale de sabaha kadar sürdü. Yangın sabah saatlerinde kontrol altına alındı.  Soğutma çalışmaları ise sürüyor” dedi.
Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)