Seferihisar Emlak

Yaklaşık iki yıl önce, ‘’ Hayat derslerinden bir girizgah ve Seferihisar’da ideal bir müdür’’ başlığı adı altında yazdığım köşe yazısında insanları muteber yapan özelliklerden söz etmiş, Seferihisar İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Özdemir’in muteberlik vasıflarını fazlasıyla taşıdığından söz etmiştim.

O övgü dolu cümleleri kullandığım dönemde de şimdi de ne İlçe Tarım Müdürlüğü ile ne de Ali Özdemir ile herhangi bir algım vergim yok. Sadece Seferihisar’a ve Seferihisar tarımına olumlu katkılarının farkındayım o kadar…

SEN MİSİN SALONU AÇAN

Birkaç ay önce AK Parti Seferihisar İlçe Kadın Kolları toplantısı söz konusu müdürlüğün de içinde bulunduğu binada yapılmış, girişe de AK Parti’ye ait bayrak ve flamalar ile Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın’ın isminin yer aldığı, “Hoş geldiniz” pankartı asılmıştı.

Başta CHP’liler olmak üzere muhalefet partilerinden tepkiler yükselince Ali Özdemir hakkında soruşturma açıldı ve başarılı müdür 14 yıldır oturduğu koltuktan alındı, idari tahkikat sürecinin ardından da birkaç ay ayrı kaldığı görevine iade edildi.

Çok da iyi oldu.

Neden?

Çünkü; Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in, Soyer döneminde belediyede tarımdan sorumlu müdür olan Şerafettin Budak beyin, şimdiki belediye başkanı İsmail Yetişkin’in çalışmalarına yakından tanık oldukları Ali Özdemir’in Seferihisar’da siyaset ağırlıklı çalışması olmamıştır. Aksine CHP’nin güçlü olduğu ve son üç seçimi kazandığı ilçede Tarım ve Orman Bakanlığı’nın talimatlarını yerine getirirken dengeleri hep korumuş; doğal ve geleneksel tarım ile organik tarım faaliyetlerinde, üreticilerin prim desteklerinde, çiftçilerin ÇKS belgesi taleplerinde A partili, B partili ayırımı yapmamış, müdürlükten hizmet alması gereken herkese aynı duyarlılıkla yaklaşmıştır.

PARTİLERLE İŞİM OLMAZ

Bu ifadeler üzerine şimdi birileri kalkıp beni AK Parti yandaşlığı ile suçlayabilir… Hiçbir zaman öyle bir özelliğim olmadı. Hiçbir partinin üyesi, destekçisi, sempatizanı, tetikçisi veya düşmanı olmadığımı defalarca ifade ettim. Seferihisar Belediye Başkanlığı döneminde CHP’li Tunç Soyer’e açık destek verdim. Soyer’in doğru yaptığı işlerde bugün de yanında olurum.

Dönelim tekrar Ali Özdemir olayına…

Empati yapın ve kendinizi Ali Özdemir’in yerine koyun. Partizanlığın alabildiğine yaygın olduğu, daire müdürleri ve çalışanlar üzerinde iktidar baskısının Demokles’in kılıcı gibi sallandığı bir dönemde; AK Partili kadınlardan söz konusu binadaki salonda toplantı isteği gelse, kaymakamlık da izin vermiş olsa siz ne yapardınız?

Buradaki konu ne? Resmi daire salonunun bir siyasi partiye açılması?.. Sanki milli eğimde, sanki gençlik ve spor müdürlüğünde, sanki sağlık kuruluşlarında terazinin bir kefesi iktidar partisine doğru ağır basmıyor da ilçe tarım ve hayvancılık müdürlüğünde ağdırıyor.

Kaldı ki CHP’den veya İyi Parti’den de salon isteği gelsin, kaymakamlık da onay versin,  bakalım Ali Bey’in tavrı o zaman nasıl olur?

Pandemi nedeniyle Dutlaraltı Kahveleri kapalı olduğu için Seferihisar’daki siyasi dedikodu kazanı çok fazla fokurdamasa bile kaldırım sohbetlerinde, WhatsApp ve facebook yazışmalarında mutlaka konuyla ilgili tartışmalar sürüyor, Ali Özdemir’in göreve dönmesi bazılarınca hazmedilemiyordur.

Bırakın, dedikodu kazanının altına odun taşıyanlar olsun… CHP yönetimi, İyi Partililer, AK Partililer, MHP’liler!.. Bu konuya parti çıkarlarınızdan çok Seferihisar tarımının geleceği açısından bakın ve bu başarılı müdüre sahip çıkın.

İl Tarım Müdürü Mustafa Özen bey, siz de rüzgara kapılmayın, bürokratınızı her zamankinden daha çok kollayın.

Sakın gaza gelmeyin… .

Ali Bey gibi bürokratlar bize lazım…