Seferihisar Emlak

Saadet Partisi Seferihisar’da belediye başkanlığı yarışına eğitimci kökenli ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren Yakup Akcan ile katılma kararı aldı. İlçe Başkanı Ramazan Çakır, meclis üyelerini belirleme çalışmalarının da sürdüğünü kaydetti.

”YOKLAR ŞEHRİYİZ”

18 yıldır Seferihisar’da olduğunu, bu sürede ilçede bir gelişme ve hizmet görmediği için belediye başkanlığına aday olduğunu kaydeden Akcan, ”Partileri, kişileri eleştirmek için söylemiyorum ama Seferihisar yoklar kenti durumunda. Mandalina üreticileri perişan. Çok uzun bir kıyı şeridimiz olmasına rağmen yürüyüş parkurumuz yok. Ailelerimizin gideceği bir mesire alanından mahrumuz. Otopark ihtiyacımız sürüyor. İzmir’in en yakın ilçelerinden olduğumuz halde doğalgaz kullanamıyoruz. Yatırımlar Sığacık’a hapolmuş” dedi.

Saadet Partisi İlçe Başkanı Ramazan Çakır da seçimde diğer partiler kadar iddialı olduklarını belirterek, ”Bugüne kadar her seçim döneminde Ürkmez Barajı’ndan kente içme suyu verileceği vaat edilir. Gelinalanı Çayı’na baraj yapılacağının sözü verilir. Seçimden sonra ise bütün sözler unutulur. Seferihisar’ın Saadet Partisi belediyesine ihtiyacı var” diye konuştu.

9 YIL GÖREV YAPTI

İlköğrenimini doğum yeri Van’da, orta ve lise öğrenimini Elazığ’da tamamlayan Akcan, Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdikten sonra 9 yıl Almanca öğretmenliği yaptı. Van depreminden sonra öğretmenlikten ayrılan Akcan, kardeşi ile birlikte inşaat sektörüne yöneldi. Halen de bu alanda faaliyetini sürdürüyor.

Saadet Partisi Seferihisar Belediye Başkan adaıy Yakup Akcan ile SP Seferihisar İlçe Başkanı Ramazan Çakır, seçimde en az diğer partiler kadar şanslarının olduğunu söylediler.

Son Güncelleme : 19 Kasım 2018 7:49