Seferihisar Emlak

Sahil Güvenlik Komutanlığı Dünya Çevre Günü’nde Sualtı ve Kıyı Temizliği gerçekleştirdi

Dünya Çevre Günü kapsamında Seferihisar Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından “Sualtı ve Kıyı Temizliği” etkinliği gerçekleştirildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı DEGAK14 Özel Timi Sığacık bölgesinde sualtı ve kıyı temizliği yaptı.

Amaç, çevre bilinci ve farkındalığı yaratmak

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü kutlamak ve bu vesileyle çevre bilincini artırmak için yapılan etkinlik, deniz ve kıyı temizliğine verilmesi gereken önemin gösterilmesi, deniz çevresinin korunmasına ve geliştirilmesine ilişkin bilincin arttırılması temasıyla organize edildi.

Dünya Çevre Günü’nde, Sahil Güvenlik komutanlığı personelinin deniz ve kıyı temizliğine verdiği önemin fiilen gösterilmesi, deniz çevresinin korunması ve geliştirilmesine ilişkin bilincin arttırılması amacıyla DEGAK 14 Özel Timi Sığacık bölgesinde sualtı ve kıyıların temizliği için görev başındaydı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde sığ sularda meydana gelebilecek deniz kazalarında arama kurtarma görevi icra etmek amacıyla kurulan Dalış Emniyet Güvenlik Arama Kurtarma (DEGAK) timlerinde görev alan personellerin tamamı uzman erbaş ve astsubaylardan oluşuyor.

Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı’na bağlı DEGAK14 Özel Timi Seferihisar bölgesinde denizlerde oluşabilecek her türlü tehdide karşı varlığıyla güven veriyor.

Etkinlik, DEGAK14 Özel Timi uzman ekibinin yaptığı sualtı ve kıyı temizliğinden çıkarılan atıkların Seferihisar Belediyesi tarafından katı atık alanına taşınması ile son buldu.