fbpx

Sahiller yaz sezonuna hazırlanıyor

Sahiller yaz sezonuna hazırlanıyor
Yayınlanma tarihi : 01 Mayıs 2015 10:49 - Güncellenme tarihi : 04 Eylül 2015 10:51

Cumartesi mesaisini 2 aydır Doğanbey ve Ürkmez’in temizliğine ayıran Seferihisar Belediyesi Doğanbey-Ürkmez Bölge Müdürlüğü, son iki haftada da sahillerde temizlik yaptı

Kadir Akay’ın müdürlüğe atanmasından sonra Doğanbey ve Ürkmez mahallelerine sahip çıkan, sorunların çözümü için belediye ile koordineli bir şekilde çalışma yapan Seferihisar Belediyesi Doğanbey-Ürkmez Bölge Müdürlüğü, cumartesi mesailerini tüm ekibin katılımı ile çevre temizliğine ayırdı.

Müdürlük bünyesinde görev yapan 30 civarındaki personelin katıldığı temizlik çalışmaları mart başından bu yana çarşı içleri, cadde ve sokak araları ile sürerken şimdi de sahile kaydırıldı. Müdürlük ekipleri son iki haftada 16 kilometrelik Doğanbey-Ürkmez sahilini temizledi.

VATANDAŞ DESTEK OLUYOR

Sahildeki temizlik çalışmalarını mayıs ayının ilk haftasında beklenen kuvvetli lodosun ardından dalgaların kıyıya sürüklediği deniz samanlarını toplayarak sürdüreceklerini kaydeden Doğanbey-Ürkmez Bölge Müdürü Kadir Akay, “Mayıs içindeki çalışmalarımızı iş makineleri ve belediyemize ait sahil temizleme aracımızla sürdüreceğiz. Topladığımız atıkları belediyemizin katı atık deponi tesisine taşıyoruz. Sahilde kola ve bira kutuları ile pet şişe ve poşetler toplamamıza rağmen Doğanbey ve Ürkmez’deki vatandaşlarımız da çevre temizliğine katkı için büyük çaba harcıyor, çöplerini ve atıklarını konteynerlere bırakarak hem yaşadıkları alana sahip çıkıyor hem de belediyemize yardımcı oluyor” diye konuştu.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)