fbpx

Seçimin Seferihisar’da huzurlu geçmesi amacıyla bir araya geldiler

Seçimin Seferihisar’da huzurlu geçmesi amacıyla bir araya geldiler
Yayınlanma tarihi : 11 Mayıs 2015 1:25 - Güncellenme tarihi : 02 Eylül 2015 1:26

7 Haziran Pazar günü yapılacak genel seçimlerin ilçemizde barış ve huzur içinde gerçekleştirilmesi amacıyla Seferihisar Kaymakamlığı’nda bir toplantı düzenlendi. Kaymakam Resul Çelik başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda seçime katılacak tüm siyasi partilerin temsilcileri bir araya geldi.

CHP İlçe Başkanı İsmail Yetişkin katılmadığı toplantıda ana muhalefet partisini Yönetim Kurulu Üyesi Semih Tural temsil etti

İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Genç’in Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim takvimi ve seçimlerde uygulanacak hükümler konusunda verdiği sunumla başlayan toplantıda Seferihisar Cumhuriyet Başsavcı Arif Gedikoğlu ve İlçe Jandarma Bölük Komutanı Mustafa Deniz de yer aldı.

”EKRANDA YAYINLANSIN”

Seferihisar Belediyesi adına toplantıya katılan ve kurumunun görüşünü açıklayan Başkan Yardımcısı Gürhan Özata, “Biz belediye olarak ilçede kirlilik oluşmaması için siyasi partilerin bayrak veya pankart asmalarından yana değiliz. Belediye olarak ilçe merkezi ve Ürkmez’de bulunan sinevizyon ekranlarında sırayla tüm partilere yer verelim” önerisinde bulundu.

Özata’nın önerisini değerlendiren Kaymakam Resul Çelik, “Biz Yüksek Seçim Kurulu’nun uygulamalarına bakarız. Siyasi partiler kendi aralarında böyle bir karar alırlarsa bu karara saygı duyarız, ancak böyle bir kararı resmen uygulayabilmemiz yasal değil” dedi.

Toplantıda söz alan MHP İlçe Başkanı Ahmet Şeramet, “Her seçim öncesinde benzer kararlar alınır, ama seçimler yaklaştığında bu kararlara uyulmaz. Bizler de seçimin barış ve huzur içerisinde geçmesini isteriz” dedi.

Daha sonra söz alan AK Parti İlçe Başkanı Hamit Nişancı, “Bizim Seferihisar’da çok konuşmamıza gerek yok, şurada kaldı bir ay. Bir ay sonra yine hep birlikte barış içerisinde olacak ve yüz yüze bakacağız. Siyasi partiler ülke genelinde yeterince konuşulacakları konuşuyorlar. Biz de seçimin barış ve kardeşlik duyguları çerçevesinde geçmesini isteriz” dedi.

”DAVALIK OLUNMASIN”

Toplantının sonunda düşüncelerini dile getiren Kaymakam Resul Çelik, ”Biz kaymakamlar ve valilerimiz, Yüksek Seçim Kurulumuzun, devletimizin ve hükümetimizin aldığı kararları emniyet teşkilatımızla birlikte uygulamak için buradayız. İsteriz ki şu an olduğu gibi barış, huzurlu ve sakin ortamda demokratik bir seçim olsun” açıklamasında bulundu.

Toplantı sonunda söz alan Cumhuriyet Başsavcısı Arif Gedikoğlu, “Biz cumhuriyet savcıları olarak, siyasi parti temsilcilerini, birbirlerinin şikayeti üzerine mahkeme koridorlarında görmek istemeyiz. Biz kanun uygulayıcıları olarak da seçimlerin huzur ve demokratik ortamda geçmesini isteriz” dedi.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)