Seferihisar Emlak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan başlattığı “Adalet Yürüyüşü” finale doğru adım sayarken, hükümet kanadında yarın Maltepe’de yapılacak miting için çalışmalar hızlandı.

Adalet yürüyüşçüleri sayıları her an artarak miting alanına doğru gidiyorlar. Bu büyük yürüyüşe Seferihisar adına katılan Belediye Başkanı Tunç Soyer‘ i Belediye çalışanları da yalnız bırakmadı. Cuma günü mesai saatinden sonra yürüyüşe katılan belediye personeli de Soyer‘in yanında yer aldı. Tunç Soyer 10 gündür Kemal Kılıçdaroğlu ile yürüyor.

Soyer bu yürüşe katılmanın atılacak her adımın çok büyük önemi olduğunu vurgularken “Genel Başkanımızın başlattığı yürüyüş, dünyanın dikkatle izlediği bir eylemdir. Bir hak arama eylemidir. Bu eylem tüm hukuk yollarını tüketmiş bir mağdurun uluslararası mahkemelerde hakkını araması gibidir. Türkiye’de hukuk göz göre göre yok edilmeye çalışılıyor. Türkiye’de adalet sistemi siyasallaştırılıyor. Adamına göre mahkeme kararları, tutuklamalar, gözaltılar yaşanıyor. Ve bir ülkede ana muhalefet partisi lideri milyonları ardına takıp yollara düşüyor ve hak, hukuk, adalet istiyor, adaletsizliği protesto ediyor. Bütün dünyaya iktidarı şikayet etmektir bu. Bütün dünyaya Türkiye’de olanı biteni anlatmaktır.” dedi.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ise, dinlenme molalarında da dinlenmiyor, yürüyüşe katılanlarla teker teker sohbetler ederek bu yürüyüşün önemini anlatıyor, katılımcılara teşekkür ediyor. KılıçdaroğluBu yürüyüşe katılmak, bir parti meselesi değildir. Bu yürüyüş bir parti yürüyüşü değildir. Burada yürüyen Türkiye’dir. Burada Türkiye için yürüyen insanlar vardır. Hak hukuk adalet kavramlarını hiçe sayan bir iktidara karşı bir sağlam duruş sergileniyor. Zorlu bir eylem bu. Ama görüyorum ki, katılanlar durumun ciddiyetini anlamışlar, yorulmuyorlar. Ülkeleri için yürümeye devam ediyorlar” dedi.

Yürüyüşün renkli simalarından olan Tunç Soyer, en önde parkantıyla katıldığı eyleme belediye personelinin hafta sonu tatilini bırakıp gelmesini de anlamlı bulduğunu söyledi. SoyerBen kimseden böyle bir şey istemedim. Kimseye yürüyüşe katılmaları için çağrıda bulunmadım. Ama demokrasi konusunda duyarlı ilçemizin belediye çalışanları ilçe halkından katılımcılarla birlikte buradalar. Onlara da çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yürüyüşün başından bu yana Genel Başkanın yanında yer alan İzmir Milletvekili Atilla Sertel ise katılımcıların moral kaynağı oldu. Verdiği demeçlerle, halkla yaptığı sohbetlerle dikkatleri çeken Sertel, “Bu yürüyüş, ‘ne oluyoruz arkadaş?’ diye soran bir yürüyüş. Bu yürüyüş Türkiye’nin sahipsiz olmadığını ortaya koyan bir yürüyüş. Türkiye’de kimsenin adaleti, hukuku, kendi istediği gibi yönlendiremeyeceğinin göstergesi. Bunu bütün dünyaya anlattık. Bütün dünya bu yürüyüşü dikkatle izliyor. Dünya medyası adım adım bu yürüyüşü takip ediyor. Artık herkes bu ülkede hukukun, adaletin, kişilere göre şekillendirilmesine izin vermeyeceğimizi anladı” diyor.