fbpx

Seferihisar CHP İlçe kongresi o isim yüzünden iptal mi edilecek?

Seferihisar CHP İlçe kongresi o isim yüzünden iptal mi edilecek?
Yayınlanma tarihi : 13 Ocak 2016 11:31

İzmir’de yayınlanan www.gundemotuzbes.com isimli internet sitesi, CHP Seferihisar İlçe Kongresi’nin iptal edileceğini iddia etti. Haberde, memura mukavemetten 3 yıl denetimli serbestliği bulunan F.O.H‘ın belediye meclis üyeliğine sabıkası nedeniyle aday adayı olamadığı, Nisan 2016‘da suçunun bitecek olması nedeniyle ilçe yönetimine de yazılamayacağını iddia etti.

İşte Gündem Otuz Beş yazarı Yeliz Tunç’un gündem yaratacak o yazısı:

CHP Seferihisar İlçe Kongresi de iptal mi olacak?

F.O.H., Meclis Üyeliğine yazılamadığına göre; İlçe Yönetimine nasıl yazıldı? Sanırım bu sorumuz da CHP İzmir İl Başkanlığı kapsama alanına giriyor!

Kemalpaşa İlçe Kongresi’nin iptal edileceğini ilk duyuran ve haberleştiren İzmir‘de sadece Gündem Otuzbeş olmuştu… Kongrenin iptal edileceğine ilişkin süreci de dönemim “görevli” İl Başkan Yardımcısı Metin Atmaca ve İl Sekreteri Osman Peri, haberime yaptıkları yorumlarla açıkladılar…

Şimdi; Seferihisar İlçe Kongresi’nin de iptal edileceği yönünde bilgileri okurlarımızla paylaşmak istiyorum…

Ak Parti‘den CHP Seferihisar‘a geçen ve Mart 2014‘e seçimleri öncesinde Meclis Üyeliğine yazılamayan F.O.H. bugün CHP Seferihisar İlçe Yönetiminde yer alıyor!

Peki; F.O.H. neden Meclis Üyeliğine yazılmamıştı?

İddialara göre F.O.H.Denetimli Serbestlik” maddesinden yararlanıyor!

Memura mukavemetten 3 yıllık Denetimli Serbestliğe tabi tutulan F.O.H.’nin iddialara göre Denetimli Serbestlik süresi Nisan 2016‘te sona eriyor!

Bu durumda; F.O.H.‘da yeniden seçme seçilme özgürlüğüne Nisan 2016‘te kavuşuyor!

Başta; Seferihisar CHP İlçe Başkanlığını bu duruma açıklık kazandırmak adına açıklama yapmaya davet ediyoruz!

Ayrıca; Denetimli Serbestlik maddesinden yararlanan F.O.H.’yi de Adli Makamlardan “seçme ve seçilme” özgürlüğne ilişkin elindeki (Varsa) belgeyi yayımlamaya davet ediyoruz!

F.O.H., Meclis Üyeliğine yazılamadığına göre; İlçe Yönetimine nasıl yazıldı? Sanırım bu sorumuz da CHP İzmir İl Başkanlığı kapsama alanına giriyor!

http://www.gundemotuzbes.com/chp-seferihisar-ilce-kongresi-de-iptal-mi-olacak/1444/

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (6)
 • CİHAN ELÇİ dedi ki:

  Kurulan hükümde tck nun 53/b maddesine yer verilenler kanunda belirtilen süre sona erinceye kadar seçme ve seçilme hakkından yoksundurlar… Bu hukuki bir engeldir ve değiştirilemez… 5237/53 b md

 • CİHAN ELÇİ dedi ki:

  Kurulan hükümde tck nun 53/b maddesine yer verilenler kanunda belirtilen süre sona erinceye kadar seçme ve seçilme hakkından yoksundurlar… Bu hukuki bir engeldir ve değiştirilemez

 • vatansever dedi ki:

  bu i..neyi halen savunuyormusunuz siz yazıklar olsun emeklerime

 • CHP Lİ dedi ki:

  CHP li olduğu bile tartışılacak bu şahsı ısrarla bir yerlere monte etme sevdası nereden geliyor acaba?

 • CİHAN ELÇİ dedi ki:

  tck nun 53. Maddesine yer verilmedi ise, seçilme hakkina aldiği ceza engel reşkil etmez

 • Genç CHP'li dedi ki:

  Muhtarlığa adaylığını koyanlar. Dernek yönetimine seçilmek isteyen insanlar. Parti yönetimine seçilecek insanlar önce seçme seçilme hakkı olup olmadığına dair sabıka belgesi alırlar. Bu yapılmadıysa bizim parti büyüklerimizin kusurudur…..