Seferihisar Emlak

Her başarının bir kahramanı olduğu gibi seçim başarılarının da kahramanları vardır. CHP’nin Seferihisar Belediye Başkanlığı’nı kazanma mücadelesinin kahramanları da başta CHP adayı, Belediye Başkanı Tunç Soyer, Seferihisar’daki kadın hareketinin öncüsü Neptün Hanım, kadınlar ve gençlerden oluşan dinamik kadrodur.

Neptün Soyer’in öncülüğünde Tunç Başkan için seferber olan kadınlar, ev ev, kapı kapı dolaşarak, bütün seçmenlerle ulaştılar ve Seferihisar’daki gelişmenin devamı, Seferihisar’ın sakin kent vizyonunun sürmesi için CHP’ye, Soyer’e oy istediler. Gerekçelerini sıralarken de asla olmayacak vaatlerde bulunmadılar.

Gençler de belediyede baş şoför olma, siyaset ile kendilerine belediyede iş kapısı açma hayallerine kapılmadan fedakarca mücadele ettiler. Onlar, yasakların olmadığı, özgür bir ülkede, özgürce yaşamak, Seferihisar’ın çağdaş uygarlık yolu mücadelesine katkıda bulunmak için canla başla çalıştılar. Gerilimden, karalamadan uzak bir strateji ile sonuca ulaştılar.

TEŞKİLAT YOK

CHP’nin Seferihisar başarısında ilçe yönetiminin de payını aradım. Seferihisar’a beş yıldan bu yana sık sık gelip giderdim. Yeni Asır’dan ayrıldıktan sonra 25 yıllık dostum Mustafa Karabulut’un, ‘’Seferihisar’da basına çağ atlatalım. Seferihisar halkı da taze haberleri, güçlü yorumlarıyla veb ofset, pırıl pırıl bir gazete okusun’’ teklifi üzerine 40 yıllık basın deneyimlerimizi Yeni Haber’e aktarırken de etrafımızda CHP Meclis Üyesi Hüseyin Ercan dışında CHP teşkilatından bir isim göremedim.

AKP’nin, MHP’nin, SP’nin ziyaretimize gelen yöneticilerini tanıdım, ama CHP’den kapımızı çalan, hoş geldiniz diyen bir isimle karşılaşmadım.

Seçim sürecinde de anladım ki CHP, Seferihisar’da Başkan Tunç Soyer, Neptün Soyer, gençler ve kadınlar sayesinde ayakta duruyor. Bunlar sayesinde de seçimi kazandı. İşin gerçeği, ortalıkta CHP İlçe Yönetimi diye bir varlık yok…

Son Güncelleme : 03 Eylül 2015 10:40