Seferihisar Emlak

İnşaatını hastanenin yaptığı Hayırsever Seher Gönül Akdağ’ın bağışlarıyla tamamlanan diyaliz merkezi Necat Hepkon Devlet Hastanesi bünyesinde açıldı.

Seferihisar’dan minibüslerle çevre ilçelerdeki merkezlere taşınan hastalar için büyük kolaylık olacak merkezde 5 ana cihaz ve 1 yedek olmak üzere 6 ünite, 2 vardiyada günlük 20 hastaya hizmet verecek.

Seferihisar Kaymakamı İlhan Abay, Ak Parti Seferihisar İlçe Başkanı Hamit Nişancı, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Bediha Salnur ve çok sayıda davetlinin katıldığı açılışta konuşan Başhekim Kemal Tarhan,

Türkiyede yaklaşık 55.000 diyaliz hastası bulunmakta. Diyaliz hastaları haftada 3 gün günlük 4 saat süren seanslar ve transferlerde dahil olmak üzere yaklaşık 6-7 saatlerini diyaliz görebilmek için evlerinden uzakta geçiriyorlardı. Biz bölgemizde diyaliz merkezi açma çabalarımıza başlarken bu bölgede 33 diyaliz hastası tespit etmiştik. Diyaliz merkezleri yönetmeliğine göre hastane içinde bir yerleşke hazırlanması için mevcut Röntgen servisimiz Acil Servis yakınına taşındı ve boşaltılan alana diyaliz merkezimiz kuruldu. ilk göreve geldiğim günden itibaren desteğini gördüğümüz Urla Devlet Hastanesi eski İdari Mali İşler Müdürü Esref YILDIZ’a, konu Seferihisara hizmet olunca bizlerden desteğini esirgemeyen Ak Parti İlçe Başkanımız Sayın Hamit Nişancı’ya
ve son olarakta yaptığımız çalışmaları takdirle karşılayan ve bizleri destekleyen Seferihisar halkına huzurunuzda teşekkür ediyorum” dedi.

 

Son Güncelleme : 29 Mayıs 2018 15:57