fbpx

Seferihisar Hanımeli Kooperatifi marketi açıldı

Seferihisar Hanımeli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi 'Harım' markası adı altında ürünlerini satacağı marketi açtı.
Seferihisar Hanımeli Kooperatifi marketi açıldı
Yayınlanma tarihi : 06 Ağustos 2022 5:05

Açılış törenine AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Seferihisar AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın,  Kooperatif Başkanı Fikriye Sayarer Evin, İzmir İl Tarım Müdürü Mustafa Özen ve çok sayıda kooperatif üyesiyle vatandaş katıldı.

“KADINLAR GÜZEL İŞLERE İMZA ATIYOR”

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı yaptığı açıklamada: “Kadınların bir araya gelerek neleri başarabileceğini hep beraber görüyoruz. Burada geleneksel ürünler vatandaşlarla buluşacak. Bugün çok anlamlı bir açılıştayız. Umarın bu tarz güzel projelerin devamı gelir” dedi.

“GELENEKSEL ÜRÜNLER OLACAK”

Seferihisar Hanımeli Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi kurucularından Emine Sözen Ulucan gazetemize yaptığı açıklamada: “Köylerimizde yetişen geleneksel ürünlerimizi sizlere sunacağız.  Tamamen ev hanımlarının yaptığı yemekler olacak.  7 kadın olarak çıktık şuan 15 kadını geçtik. Bizim amacımız yöresel mutfağı yaşatmak” dedi.

Kadınların kendi bahçelerinden topladıkları ve Seferihisar’ın doğasında yetişen her şeyin bulunduğu marketin yeme içme bölümünde de ilçenin yöresel yemekleri yer alacak.  Hıdırlık Mahallesi 11 Eylül Caddesi 78/2 sokakta yer alan marketin geleneksel ürünleri tüm ilçe halkını bekliyor.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)