Seferihisar Emlak

Vekaleten yürütülen Seferihisar Belediyesi İmar Müdürlüğündeki boşluk, Gaziemir Belediyesi İmar Müdürü Erkan Demir’in Seferihisar’a transfer edilmesiyle giderildi. Seferihisar Belediyesi’nde uzun süredir  vatandaşların talepleri haftalar, hatta aylardır karşılanamıyor, bu da şikayetlere yol açıyordu.

Seferihisar’ın yıllardır çözümlenemeyen imar planı konusu adeta kangrene dönüşürken yönetim boşluğu nedeniyle kurumdan talepte bulunan vatandaşların başvurularına da aylardır cevap verilemiyordu. Ortaya çıkan sıkıntı nedeniyle oluşan şikayetler CHP Genel Merkezine kadar ulaşmıştı.

Kurumda işi olan vatandaşların, özellikle müteahhitlerin şikâyet ve taleplerini değerlendiren Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin Gaziemir Belediyesi’nden Müdür Erkan Demir’i Seferihisar Belediyesine transfer ederek sorunu çözdü.

PLANLAR BİR TÜRLÜ TAMAMLANAMADI!

 İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Seferihisar Belediye Başkanlığının ikinci yılında, Doğanbey bölgesinin imar planları için ”Mart ayında tamamlanacak” demiş, ancak bu açıklamayı yaptıktan sonra 7 yıl daha Seferihisar Belediye Başkanlığı makamında oturmasına rağmen planları bir türlü tamamlayamamış, Doğu ve Batı Akarca bölgelerinde ortaya çıkan sorunların çözümüne de katkı sağlayamamıştı.

O yıllarda dönemin büyükşehir belediye başkanı olan ve Seferihisar’ın sorunlarına duyarsız kalmakla eleştirilen Aziz Kocaoğlu ise, ‘’Tunç Soyer’e kızdığı için Seferihisar ve Seferihisarlılardan intikam alıyor” ithamlarının hedefi olmuştu. Ancak Tunç Soyer de büyükşehire belediye başkanı olalı 3 yıla yaklaştığı halde, ilçenin hiçbir bölgesinde imar planları tamamlanamadı ve yatırımcıların önü açılamadı.

Yeni Müdür Erkan Demir,” Sokakta hoşgörü, yerelde hoşgörü, bütünsel dayanışma ile sevgi çoğalır ve bu sevginin karşısında tüm engeller aşılır” dedi.

‘’Yükünüz ağır Müdür Bey ve katlı binalarda oturma alışkanlığı olmayan toplum…’’ başlığıyla haberin yorumunu Mustafa Karabulut köşesine yazdı…

Haber ve Fotoğraflar Dilek Gürbüz..