Seferihisar Emlak

İYİ Parti Seferihisar İlçe Teşkilatı, Yeni Haber Gazetesine nezaket ziyaretinde bulundu.

İlçe Başkanı Kürşat Cebeci, Yönetim kurulu üyeleri Özge Mert, Hüseyin Demir, Ömür Tümer, Nebi Ayhan ve Naci Kozan’ın katıldığı bu ziyaret ilginç bir sürprize sahne oldu. Gazetemizin sahibi Mustafa Karabulut ve gazeteci Mutlu Tuncer siyasi sohbetlerini sürdürürken, televizyonlar son dakika haberi olarak Erdoğan’ın erken seçim kararı açıklıyorlardı. İyi Parti İlçe Teşkilatı arkadaşlarımızla birlikte erken seçimin Haziran ayında yapılacağı haberini gazete büromuzda öğrendiler.

Sohbetin seçime dönmesi üzerine İlçe Başkanı Kürşat Cebeci “İYİ Parti’nin seçime katılamayacağı yolundaki söylemler gerçeği yansıtmıyor. Teknik olarak İYİ Parti seçime hazır. Bu konuda kuşkumuz yok. Erken seçim kararı ise halkımızın da bildiği üzere İYİ Parti’nin kazandığı ivmeden iktidarın çekiniyor olmasındandır. Biz partimizin Türkiye’nin geleceği olduğunu biliyoruz, halkımız da biliyor” dedi.

ANKETLERE BİZ DE İNANAMADIK

İlçe Başkanı Cebeci, Genel Merkez’in ve ilçe başkanlığının ciddi firmalara anketler yaptırdığına da değindi. Cebeci, anket sonuçlarını halka açıklamadıklarını belirterek şöyle dedi:

“Halka açıklamadığımız anket sonuçları bizleri bile şaşırttı. Halkın İYİ Parti’ye teveccühü muhteşem. Siyasetteki boşluğu şimdiden doldurduk. AKP iktidarını bitirmek ve parlamenter sisteme dönmek konusunda partimiz çok kararlı. Genel Başkanımız ve parti yöneticilerimiz zaten bir erken seçim beklentisi içindeydiler. Bu karar AKP’nin daha erken gideceğinin kararıdır”

Son Güncelleme : 20 Nisan 2018 19:53