fbpx

Seferihisar’ın Kurtuluşunun 93.Yıldönümü Kutlandı

Seferihisar’ın Kurtuluşunun 93.Yıldönümü Kutlandı
Yayınlanma tarihi : 11 Eylül 2015 1:07

Seferihisar’ın kurtuluşunun 93. yılı Atatürk meydanında düzenlenen törenle kutlandı.
Törene Seferihisar Kaymakamı Resul Çelik, Belediye Başkanı Tunç Soyer, Garnizon Komutanı Recai Atasavun, Emniyet Müdürü Hüseyin Genç, Seferihisar Çocuk Belediyesi Başkanı Defne Kepcan, siyasi parti temsilcileri, kurum temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Atatürk anıtına şükran çelengi sunduktan sonra, Şehitler için bir dakika saygı duruşunda bulunuldu, ardından istiklal marşı okundu.

DSC_0203
Heykel Açılışı
Atatürk parkında bulunan Atatürk, İsmet İnönü ve Çolak İbrahim Bey heykeli törenle açıldı. Kurdelayı Kaymakam Resul Çelik, Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Garnizon Komutanı Recai Atasavun kesti.

DSC_0226
Dutlar Altında Vatandaşla Sohbet
Törene katılan heyet Dutlar Altında kahvesinde oturarak vatandaşlarla sohbet etti. Burada bir açıklama yapan kaymakam Resul Çelik;Bu vatanı düşmandan sen ben demeden biz yani Anadolu evlatları kurtardı. Bu vatanı ilelebet yaşatacak olanda biziz yani Anadolu evlatlarıdır. Birliğimizi ve dirliğimizi hiçbir güç bozamaz” dedi.

DSC_0210
Başkan Soyer; Biriz Birlikteyiz, Güçlüyüz
Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Biz Biriz, birlikteyiz, güçlüyüz. Ülkemizde son günlerde yaşanan bu olumsuz havayı dağıtacağız. Kardeşliğimiz kadim tarihimizden gelir, bu kardeşliği kimse bozamaz” dedi.

DSC_0180

Haber/Besim Altunöz

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (2)
  • objektif dedi ki:

    heykel hiç olmamış bedavayamı yaptırdılar acaba

  • Neri dedi ki:

    Seferihisarımızın kurtuluşu kutlu olsun. Heykelin hangisi Atatürk? Ortadakimi sağdakimi?