DOLAR

32,8477$% -0.18

EURO

35,6933% -0.54

STERLİN

42,4554£% -0.28

GRAM ALTIN

2.538,39%0,15

ÇEYREK ALTIN

4.172,00%0,14

BİTCOİN

2161842฿%-2.20522

a

Seferihisar Meclisi’nde gündem Akarca’nın mahalle olması! Gerekli çalışmalar başlatıldı

Seferihisar Meclisi’nde gündem Akarca’nın mahalle olması! Gerekli çalışmalar başlatıldı
0

BEĞENDİM

Seferihisar Belediyesi Şubat Ayı 1. Meclis toplantısı Başkan İsmail Yetişkin yönetiminde gerçekleşti. Mecliste Hıdırlık ve Tepecik Mahalleri arasında kalan ve kamu hizmetinden daha fazla yararlanmak isteyen Akarca Bölgesi’nin mahalle olma talebi tartışıldı. Akarca’nın mahalle olması için AKP Parti grubu tarafından meclise önerge verildi.

ÖNERGE VERİLMESİNE GEREK YOK ÇALIŞMALARI BAŞLATTIK”

AK Parti Grubu tarafından verilen önergeyle ilgili olarak Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin gerekli çalışmalarıbaşlattıklarını belirterek: “Biz bu konuda zaten bir çalışma başlattık ve bu yüzden önerge verilmesine gerek yok. Gerekli olan çalışmaları yapıyoruz” dedi.

MECLİSTE GÖRÜŞÜLEN KONULAR

Seferihisar Belediyesi’nde personel şirketi kurulmasına yönelik bir önerge Başkan İsmail Yetişkin tarafından meclise verdi. Mecliste bu önerge oy birliği ile kabul edildi. Seferihisar Belediyesi zabıta personelinin 2022 yılı fazla çalışma ücretinin bürüt olarak tespit edilmesi  konusu  Plan ve Bütçe Komisyonuna sevk edildi. Seferihisar Jeotermal Temizlik Özel Eğitim Sanayi ve Ticaret A.Ş yönetim kurulunda belediyeyi temsilen İbrahim Gökhan Pehlivan’ın bulunması belediye meclisinde oy çokluğuyla kabul edildi.  

Belediye meclisinde görüşülen diğer önemli bazı konular şu şekilde:

-Sakin Şehir Cittaslow Seferihisar Spor Kulübü Derneği’ne nakdi yardım yapılması konusu…

-2022 yılı içinde düzenlenecek olan etkinlik ve faaliyetlerin aynen gerçekleştirilmesi, iptal edilecek etkinler için Belediye Başkanlığına yetki verilmesi ve gerektiğinde ekte sunulan etkinliklerde kullanılmak üzere şartlı bağış kabul edilmesi konusunun görüşülmesi…

-Belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere  S.S. Üçüncü Bahar Sitesi Huzur Evi Yapı ve İşletme Kooperatifi tarafından belediyeye bedelsiz olarak araç hibe edilmesi konusu…

ÖMÜR BELDESİ‘NDE ULAŞIM SORUNU ÇÖZÜLECEK

Meclisinde kapanışında dilek ve temenniler bölümünde Ömür Beldesi’nde yaşanan ulaşım sorunu AK Parti Grubu tarafından gündeme getirildi.  Bu konuyla ilgili olarak Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin ESHOT Genel Müdürlüğü ile görüşme yapacağını belirterek: “Bu mevkideki ulaşım sorunu benimde gündemimde.  En kısa zamanda ESHOT ile görüşüp çalışmalarıbaşlatacağız” dedi.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.