fbpx

Seferihisar Meclisi’nde gündem otopark ve mezarlık alanı

Seferihisar Meclisi’nde gündem otopark ve mezarlık alanı
Yayınlanma tarihi : 06 Mayıs 2022 12:15

Seferihisar Belediyesi Meclisi Mayıs Ayı oturumu gerçekleşti.

Meclis toplantısında İller Bankası’ndan kredi kullanılması için belediye başkanının yetkili kılınması oy birliğiyle kabul edildi.  Seferihisar Belediyesi bünyesinde Teftiş Kurulu Müdürlüğü’nün kurulması kararlaştırıldı.

“OTOPARK VE MEZARLIK ALANI YAPILMALI”

Belediye meclisi toplantısında Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Üyesi Ahmet Mirza Seferihisar’a otopark ve mezarlık alanı kazandırılması gerektiğini belirterek: “Ekim 2019 meclisinde ilçemize bir otopark yapılması ile ilgili bir önergem olmuştu.  1 yıl sonra konuyu tekrar hatırlattığımda plan ve bütçelerin hazırlanıp Büyükşehir’e sunulduğu belirtilmişti. Fakat bugüne kadar konuyla ilgili bir ilerleme kaydedilemedi.  İlçemizde otopark alanlarının yetersizliği bilinmektedir. Bu yüzden trafikte sıkışmaktadır. İlçemize verilen otopark sözünün yerine getirilmesini istiyorum. Bir başka konuda mezarlıklar. Artık mezarlıklarımız doldu. Yeni bir mezarlık alanı yapılmasını istiyoruz” dedi.

“BÜYÜKŞEHİR İLE İLETİŞİM HALİNDEYİZ”

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’de otopark ve mezarlık alanı için İzmir Büyükşehir Belediyesi ile görüştüklerini ifade ederek:  “Otopark konusunda Büyükşehir Belediyesi ile iletişim halindeyiz.  Otopark paraları büyükşehirde toplanıyor. O yüzden onlar yapmakla mükellef. Biz bununla ilgili önerimizi sunduk.  Mezarlıklar ilgili olarak da Büyükşehir ile görüşme halindeyiz. Büyükşehir Belediyesi Tepecik Mahallesi’nin yukarısında bir mezarlık alanı belirlemiş.  Defalarca biz dile getirdik. Bu konu Büyükşehir Belediye Meclisi’ne kısa zamanda gelecek” dedi.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)