fbpx

Seferihisar Özgecan Aslan için yürüdü

Seferihisar Özgecan Aslan için yürüdü
Yayınlanma tarihi : 17 Şubat 2015 9:25 - Güncellenme tarihi : 04 Eylül 2015 9:27

Mersin’in Tarsus ilçesinde vahşice öldürülen 20 yaşındaki Üniversite Öğrencisi Özgecan Aslan için Seferihisar tek yürek oldu. Seferihisar’da vatandaşlar Mersin’de vahşice öldürülen Özgecan için yürüdü.

Seferihisar’da Mersin’in Tarsus İlçesinde hunharca cinayete kurban giden Çağ Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan için yapılan yürüyüşe Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Belediye Başkan Yardımcıları ve Meclis Üyeleri, İzmir CHP Milletvekili aday adayları Erkut Tamay, Mustafa Doğan, Adem İlergin, Seferihisar CHP Kadın Kolları, Sivil toplum kuruluşları ve Seferihisar halkı katıldı.

Seferihisar dört yol kavşağından başlayan sessiz yürüyüş Seferihisar merkeze kadar sürdü. Kadınlar adına konuşan Nuray Eröz “ Ne erkek ne kadın ayrımındayız kadını kucağına aldığında tahrik olan erkeler için buradayız, Recep Tayyip Erdoğan ya da Kılıçdaroğlu için değil siyaset için değil; kadın için kızlarımız için, analarımız için buradayız, yedi gün boyunca burada olacağız artık yeter” dedi.

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorumlar (0)